شروع ثبت نام وام ودیعه مسکن

به گزارش مجله سلو بلاگ، خبرنگاران: ثبت نام وام ودیعه مسکن از ساعت 10 صبح امروز (شنبه 4 مرداد ماه) شروع شد.

شروع ثبت نام وام ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات آلاچیق کنار استخر با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله سلو بلاگ به نقل از مجله سلو بلاگ، از ساعت 10 صبح امروز (شنبه 4 مرداد ماه) ثبت نام وام ودیعه مسکن در سراسر کشور برای متقاضیان واجد شرایط شروع شد.

بر این اساس متقاضیان دارای شرایط در شهر تهران وام ودیعه مسکن به مبلغ 50 میلیون تومان با اقساط 540 هزار تومان، متقاضیان سایر کلان شهرها مبلغ 30 میلیون تومان با اقساط 320 هزار تومان و متقاضیان شهرهای کوچک وام ودیعه مسکن به مبلغ 15 میلیون تومان با اقساط 150 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

متقاضیان مبلغ وام ودیعه مسکن اقساط ماهانه
شهر تهران 50 میلیون تومان 540 هزار تومان
سایر کلان شهرها 30 میلیون تومان 320 هزار تومان
شهرهای کوچک 15 میلیون تومان 150 هزار تومان

متقاضیان این تسهیلات شرایطی مشابه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن باید داشته باشند و البته تازه عروس و داماد ها و خانه اولی ها و خانوارهای بالای 5 نفر در اولویت برای دریافت این تسهیلات قرار دارند. همچنین خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هم مشمول دریافت این تسهیلات هستند.

بیشتر بخوانید

  • وام ودیعه مسکن چه زمانی پرداخت می گردد؟

لازم به ذکر است، متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا به وسیله ارسال پیامک به سرشماره 300073640 ثبت نام اولیه می نمایند و سپس در زمان بندی اعلامی می بایست در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

متقاضیان دریافت این تسهیلات باید حتما شرایط مندرج در ماده 1 آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند.

شرایط لازم برای اخذ تسهیلات مسکن

  • داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال 1384 به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا.
  • متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

گروه های مشمول دریافت تسهیلات ودیعه مسکن موضوع این مصوبه، به توضیح زیر است:

  • کارگران و حقوق بگیران ثابت، (با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های 5 نفره و بیشتر)
  • مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار

همچنین وثیقه های لازم برای اخذ این وام متعاقبا به وسیله سامانه طرح اقدام ملی اعلام می گردد.

هم اکنون این تسهیلات برای واحد های تا 75 متر در تهران و 90 متر برای شهرستان ها است و متقاضیان باید حتما کد رهگیری دریافت نمایند.

براساس این گزارش جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن، ثبت نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد.

بدین منظور متقاضیان واجد شرایط می توانند از ساعت 10 صبح امروز با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی 300073640 به وسیله تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در ساعت 24 روز پنج شنبه (9 مرداد) به اتمام خواهد رسید.

لازم است شماره تلفن همراه متقاضی که به وسیله آن پیامک ارسال می گردد به نام فرد متقاضی باشد.

به زودی زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات به وسیله سامانه طرح اقدام ملی مسکن بآدرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه مالی مجله سلو بلاگ، خاطرنشان کرد: مدت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن یک ساله است و تمدید آن منوط به تصویب در هئیت دولت است و متقاضیان می توانند از این هفته تسهیلات را در صورت تکمیل اطلاعات و تشکیل پرونده از بانک ها دریافت نمایند.

همزمان با افزایش قیمت مسکن در بخش اجاره دولت تصمیماتی را برای کنترل قیمت در این بخش در دستور کار خود قرار داد تا بتواند التهاب این بازار را کاهش دهد. در ابتدا هیئت دولت معین سقف قیمتی حداکثری 25 درصد افزایش اجاره بها را برای شهر تهران و تمدید اجاره تا سه ماه پس از سفید شدن شرایط شهر از ویروس کرونا را اعلام نموده بود، حال پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن دومین گام دولت برای کاهش التهابات بازار اجاره مسکن است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 11 مرداد 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 17852

به "شروع ثبت نام وام ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام وام ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید