آیا نوشیدن قهوه قبل از تمرین کار درستی است؟

بسیاری از افراد، صبح خود را با یک فنجان قهوه شروع می کنند. به طوری که این کار عادت روزانه هر روزشان شده است. برخلاف هشدارهایی که از دور و اطراف حاکی از مضرات نوشیدن قهوه می شنویم، باید بگوییم که نوشیدن قهوه در زمان و شیوه مناسب، می تواند ابزاری مناسب برای بهبود سلامت و تناسب اندام باشد. اما با این حال همیشه نقاط ضعف و قوت وجود دارد! در این مقاله می خواهیم درباره نوشیدن قهوه قبل از تمرین صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

آیا نوشیدن قهوه قبل از تمرین کار درستی است؟

6 دلیل برای نوشیدن قهوه قبل از تمرین

برخلاف تصورات عمومی درباره افزایش فشار خون با نوشیدن قهوه، قهوه دارای فواید عملکرد خاصی است.

بر اساس تحقیقاتی که روی ورزشکاران اسپانیایی انجام شد، ورزشکارانی که قبل از تمرین شان قهوه نوشیدند، 15 درصد کالری بیشتری نسبت به ورزشکارانی که قهوه ننوشیدند، سوزاندند. دوز مصرفی کافئین در این ورزشکاران برابر با 4/5 میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم از وزن شان بود. (برای یک خانم 68 کیلوگرمی معادل 300 میلی گرم کافئین، یعنی 340 گرم قهوه).

بنابراین قهوه می تواند متابولیسم شما را تا 20 درصد افزایش دهد. علاوه بر افزایش متابولیسم، نوشیدن قهوه مزایای دیگری هم می تواند داشته باشد.

بهبود گردش خون

براساس گزارش مجله بهداشت، محققان ژاپنی به تازگی کشف کرده اند که افراد با نوشیدن 150 گرم قهوه در روز ، 30 درصد افزایش در جریان خون مویرگی را تجربه کرده اند. این افزایش گردش خون منجر به بهبود رسیدن اکسیژن به بافت ها و در نتیجه عملکرد ورزشی شما می شود.

کاهش درد و بهبود استقامت

طبق تحقیقاتی که در دانشگاه ایلینویز انجام شد، دو یا سه فنجان قهوه یک ساعت قبل از تمرین، درد عضلانی را تا 48 درصد کاهش می دهد. این کاهش درد به شما این امکان را می دهد که شدت تمرینات تان را بالاتر برده و سخت تر تمرین کنید. علاوه بر این کافئین عملکرد ورزشی را بیش از 11 درصد افزایش می دهد که به نظر می رسد این افزایش به خاطر کم تر شدن استرس باشد.

حفظ عضلات

قهوه مکانیسمی را در مغز شما ایجاد می کند که عامل رشد به نام فاکتور neuromotor در مغز آزاد می شود. بدون این فاکتور، ماهیچه های شما مثل موتور بدون احتراق است. بنابراین قهوه از این طریق به حفظ بافت عضلانی شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید:

  • نکات مهم برای دم کردن قهوه - قسمت اول
  • نکات مهم برای دم کردن قهوه - قسمت دوم

تقویت حافظه

فاکتور neuromotor هم چنین سلول های بنیادی مغز را برای تبدیل نورون های جدید در مغز شما فعال می کند. این موضوع باعث بهبود عملکرد مغز شما می شود. طبق آزمایشات اجرا شده در دانشگاه جان هاپکینز، 200 میلی گرم کافئین، حافظه شرکت کنندگان را تا 24 ساعت تقویت کرد.

زمان و مقدار مناسب مصرف قهوه

توصیه می شود، یک فنجان قهوه یا یک شات اسپرسو در صبح یا قبل از تمرین و حداکثر یک فنجان دیگر در طول روز حین انجام کار قهوه بنوشید. از قلم نیاندازید که قهوه یک ماده قوی است و اگر بیش از حد مصرف شود، می تواند روی غدد فوق کلیه شما اثر منفی بگذارد.

بعد از تمرین بدن شما نیاز به وعده برای ریکاوری دارد. نه کافئین که باعث افزایش سنتز پروتئین در بدن شما می شود. بنابراین نوشیدن قهوه بعد از تمرین ممنوع! اما اگر هدف اصلی شما کاهش وزن و سوزاندن چربی باشد، قهوه پس از تمرین ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 2218

به "آیا نوشیدن قهوه قبل از تمرین کار درستی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا نوشیدن قهوه قبل از تمرین کار درستی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید