استقلال مقابل پارس بازنده می گردد؟

به گزارش مجله سلو بلاگ، سازمان لیگ فوتبال ایران در آخرین اطلاعیه ای که راجع به برگزاری هفته بیست و چهارم رقابت های لیگ برتر منتشر کرد، از برگزاری تمام بازی های این هفته اطلاع داد که پیرو آن استقلال و فولاد، دو تیمی که در هفته بیست و سوم لیگ برتر به خاطر مثبت اعلام شدن تست کرونای چندین بازیکنشان به ترتیب مقابل پارس جنوبی و نساجی حاضر نشده بودند، باید در هفته بیست و چهارم به مصاف رقبایشان بروند.

استقلال مقابل پارس بازنده می گردد؟

البته سازمان لیگ فوتبال در این اطلاعیه تاکید نموده در صورتی که در ساعات آینده دستورات جدیدی از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش صادر گردد بر آن اساس تغییراتی در برنامه مسابقات لیگ برتر نوزدهم ایجاد می گردد.

برگزاری ملاقاتهای استقلال و فولاد در هفته بیست و چهارم لیگ برتر به این معناست که تعداد اعضای مبتلا به کرونا در این دو تیم زیر 25 درصد فهرست کل اعضای آن هاست. این در حالی است که از نظر سازمان لیگ غیبت استقلال مقابل پارس جنوبی و فولاد مقابل نساجی در هفته گذشته با توجه به بالای 25 درصد بودن تعداد مبتلایان این دو تیم مجاز اعلام شده بود. با این اوصاف این سوال پیش می آید که چه اتفاقاتی باعث شده نظر سازمان لیگ طی چند روز تغییر کند.

استقلال گوش به زنگ؛ فولاد به دنبال لغو بازی!

فولادی ها همچنان به دنبال لغو بازی هفته بیست و چهارمشان هستند و اعتقاد دارند که تعداد مبتلایان تیمشان به کرونا بالای 25 درصد است. با این حال اوضاع در تیم استقلال متفاوت است و آن ها گوش به زنگ هستند تا با توجه به قطعی شدن بازی شان در هفته بیست و چهارم، تمریناتشان را از بعد از ظهر امروز (پنجشنبه) شروع نمایند.

اختلاف سازمان لیگ و باشگاه استقلال بر سر تعداد نفرات لیست آبی ها

در حال حاضر لیست استقلال 38 نفره است. این 38 نفر شامل 16 بازیکن بزرگسال، 3 بازیکن زیر 25 سال، 7 بازیکن زیر 23 سال، یک بازیکن امید و 11 نفر کادر فنی است. البته استقلالی ها بر این باورند که لیستشان 36 نفره است اما سازمان لیگ عدد 38 را قبول دارد.

دلیل دو نفر اختلاف این است که باشگاه استقلال می گوید چون لکیچ، دستیار اسپانیایی-صرب فرهاد مجیدی و بودوروف، مدافع بلغار این تیم دیگر به ایران بازنگشتند، جزو لیست آبی ها نیستد اما سازمان لیگ این استدلال را قبول ندارد. دلیل مخالفت سازمان لیگ با استدلال استقلالی ها این است که این باشگاه به طور رسمی قرارداد این دو عضو خارجی اش را فسخ ننموده و ITC آن ها ابطال نشده است و به همین دلیل آن ها جزو لیست استقلال حساب می شوند.

آیا کرونایی های استقلال جزو لیستشان بودند؟

مدیران استقلال پیش از ملاقات با پارس جنوبی از ابتلای 13 عضوشان به کرونا خبر دادند و با توجه به این عدد، چه لیست استقلال 38 نفره حساب گردد چه 36 نفره، مبتلایان این تیم بالای 25 درصد است و قانونا نباید بازی آن ها مقابل پارس جنوبی برگزار می شد. با این حال معین شده که مبتلایان امید (تنها یک بازیکن امید در لیست استقلال است) و کادر اداری باشگاه هم جزو 13 نفر محاسبه شده اند. ضمن این که داریوش شجاعیان هم جزو مبتلایان به کرونا اعلام شده در حالی که باشگاه استقلال به دلیل مصدومیت این بازیکن، نام او را از لیست نیم فصل دوم خارج نموده بود. با کسر این افراد از بین مبتلایان، استقلال 9 مبتلا به کرونا در تیمش دارد.

آیا تعداد مبتلایان استقلال بالای 25 درصد کل تیم است؟

با توجه به پروتکل بهداشتی لیگ برتر، اگر تعداد مبتلایان تیمی بالای 25 درصد کل لیست تیمشان باشد، آن تیم باید به قرنطینه برود و بازی هایش به تعویق بیفتد. در حال حاضر استقلال 9 مبتلا به کرونا در لیست بازیکنانش دارد که از نظر سازمان لیگ شامل 23.6 درصد از لیست این تیم (لیست 38 نفره) می گردد و از نظر باشگاه استقلال 25 درصد لیست این تیم (لیست 36 نفره) را شامل می گردد.

با توجه به گوش به زنگ شدن استقلالی ها برای تمرین کردن، به نظر می رسد که آن ها عدد 38 نفره سازمان لیگ را قبول نموده اند و در نتیجه با توجه به رسیدن تعداد مبتلایانشان به زیر 25 درصد، بازی در هفته بیست و چهارم را قبول نموده اند.

با این حال اخباری هم به گوش می رسد که باشگاه استقلال به دنبال ارائه فسخ قرارداد لکیچ و بودوروف به سازمان لیگ و در نتیجه خارج کردن نام آن ها از لیست بازیکنانش است.

تکلیف ملاقات استقلال و پارس جنوبی چه می گردد؟

سازمان لیگ فوتبال در ابتدا غیبت استقلال مقابل پارس جنوبی را به دلیل بالای 25 درصد بودن تعداد مبتلایانش مجاز دانست اما با توجه به این که در حال حاضر این عدد به زیر 25 درصد رسیده، باید دید تصمیم جدید سازمان لیگ و کمیته انضباطی راجع به آن ملاقات چیست و آیا استقلال 3 بر صفر بازنده اعلام می گردد یا بازی تکرار می گردد؟

منبع: فرارو
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 17 شهریور 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 19798

به "استقلال مقابل پارس بازنده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال مقابل پارس بازنده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید