باران حریف آلودگی هوای تهران نشد

به گزارش مجله سلو بلاگ، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، گفت:از بعد ازظهر فردا (26 دی ماه) شرایط کیفی هوای پایتخت بهبود می یابد.

باران حریف آلودگی هوای تهران نشد

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهر آباد برای بعضی ساعات امروز (25 دی ماه) به ویژه بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی شمال غربی انتظار می رود.

وی ادامه داد: این شرایط پابرجا نیست و با کاهش تدریجی میزان ناپایداری جوی از عصرگاه، بعضی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی 3 تا 5 متر بر ثانیه خواهد بود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه انتظار می رود این شرایط جوی تا صبحگاه فردا (26 دی) تداوم داشته باشد، توضیح داد: از بعد ازظهر این روز همراه با تغییر وضعیت جوی، روند افزایشی در سرعت باد مشاهده می گردد.

به گفته شهبازی تا روز آینده دما هوا در پایتخت افزایش نسبی خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه براساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی بعضی ساعات امروز (25 دی ماه) افزایش موقتی در غلظت بعضی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده می گردد، گفت: انتظار می رود تا صبحگاه فردا (26 دی ماه) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد و از بعد ازظهر شرایط کیفی هوای پایتخت بهبود یابد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در خاتمه با بیان اینکه شاخص کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 106 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، توضیح داد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت با شاخص میانگین 92 در شرایط سالم است.

خبرنگار: مهشاد کریمی/ دبیر خبر: عاطفه کربلایی

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 2328

به "باران حریف آلودگی هوای تهران نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران حریف آلودگی هوای تهران نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید