باهنر: آنقدر به پست نچسبیم تا ملک الموت ما را از جایگاه جدا کند

به گزارش مجله سلو بلاگ، علیرضا خجسته پور، قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین، از نشست مشترک اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی این تشکل به ریاست محمدرضا باهنر اطلاع داد.

باهنر: آنقدر به پست نچسبیم تا ملک الموت ما را از جایگاه جدا کند

به گزارش فارس، طبق اعلام خجسته پور، باهنر در این نشست، توضیحاتی درباره شورای وحدت ارائه کرد و به طور رسا اعلام نمود که موضع جام در مورد شورای وحدت و شورای ائتلاف این است که ما با شورای وحدت بدون رقابت فرسایشی با شورای ائتلاف و باقی جریانات اصولگرایی کار می کنیم.

روایت قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین را از سخنان محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست مشترک اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی جامعه اسلامی مهندسین در ذیل بخوانید:

باهنر درباره علت تشکیل شورای وحدت گفت: در هر انتخاباتی بیش از 70 درصد انرژی ما صرف وحدت درون تشکیلاتی می گردد و باقی انرژی برای رقابت با رقیب می ماند و هر دفعه هم در آستانه انتخابات ها یک سری ساختار ائتلافی ژله ای تشکیل می گردد.

وی اضافه نمود: در غیبت 3-4 حزب فراگیر در کشور برای آینده مردم سالاری دینی کشور نگرانم و البته تک حزبی را هم قبول ندارم.

دبیرکل جام ادامه داد: جامعه روحانیت مبارز به عنوان یک تشکل ریشه دار روحانی در تاریخ سیاسی کشور و انقلاب اسلامی برای پر کردن این خلا آمده و اعلام نموده که نه سهمیه ای می خواهیم و نه می خواهیم کاندیدایی ایجاد کنیم، بلکه می خواهیم بستری ایجاد کنیم که نحله های مختلف سیاسی، اجتماعی و مذهبی به صورت یک ساختار ثابت و نه ژله ای برای هر انتخابات باقی بمانند.

باهنر با اشاره به عملکرد دولت ها در حوزه حکمرانی در کشور گفت: ما باید به جایی برسیم که اگر قرار است اصلاحاتی در قانون اساسی یا هر رویکردی صورت گیرد بالید نظام بتواند خودش را اصلاح کند و ما نباید اجازه دهیم به دلایل مختلفی سرمایه اجتماعی مان پایین بیاید.

وی با اشاره به چرخش نخبگان و دولت جوان گفت: دولت باید جوان، پویا، خوش فکر و ریسک پذیر باشد و ما وقتی دولت جوان را معنا می کنیم منظورمان این نیست که یکم رئیس جمهور 30 ساله دولت را تحویل بگیرد بلکه این ویژگی ها را داشته باشد. نباید نسل اول انقلاب به این پست ها آنقدر بچسبد که ملک الموت ما را از جایگاه هایمان جدا کند.

باهنر با اشاره به موضوع مشارکت پرشور در انتخابات، بیان داشت: بعضی از دوستان در هر دو جناح اصولگرا نسبت به مشارکت حداکثری توجه نمی نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 29391

به "باهنر: آنقدر به پست نچسبیم تا ملک الموت ما را از جایگاه جدا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باهنر: آنقدر به پست نچسبیم تا ملک الموت ما را از جایگاه جدا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید