آنالیز استمرار تعطیلی پایتخت، دوره نهفتگی با تب سنج قابل شناسایی نیست!

به گزارش مجله سلو بلاگ، فرمانده ستاد مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، گفت: اگر بخواهیم مردم در منزل بمانند تا زنجیره انتقال ویروس کنترل گردد، مهم ترین نکته برای آن، استمرار تعطیلی ادارات و مراکزی از این قبیل است.

آنالیز استمرار تعطیلی پایتخت، دوره نهفتگی با تب سنج قابل شناسایی نیست!

به گزارش مجله سلو بلاگ، علیرضا زالی، در مورد موج بازگشت مسافران نوروزی به شهر تهران، گفت: هنگامی که این افراد قصد خروج از شهر را داشتند از طریق تب سنج مورد آنالیز قرار گرفتند، اما بعضی افراد که بدون علامت هستند یا در دوره نهفتگی بیماری قرار دارند طبعاً در این روش به درستی شناسایی نشدند.

وی با تاکید بر اینکه ممکن است فردی که در دوره نهفتگی واقع شده است پس از رسیدن به شهر مقصد علائمش آشکار می گردد، ادامه داد: به همین دلیل پیشنهاد می کنیم عزیزان ما در هلال احمر و وزارت بهداشت، پروتکل جامع تر و سخت تری را برای غربالگری مسافران هنگام بازگشت به شهرها انجام دهند که بخش زیادی تحت پوشش قرار گیرند.

زالی اضافه نمود: پیشنهاد معین ما این است که در ورودی شهرها محلی معین گردد و مسافران به آنجا راهنمایی شوند تا توسط پزشک معاینه شوند و تنها به تب سنج اکتفا نگردد؛ چراکه بعضی افراد با مصرف تب بر علائمشان کاهش می یابد. کسانی که بدون توجه به هشدارها به سفر رفته اند و بار زحمتی به دوش کادر درمانی گذاشته اند باید این میزان معطلی برای انجام چنین کاری را بپذیرند.

فرمانده ستاد مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، با تاکید بر اینکه تب سنجی روشی قطعی برای شناسایی بیماران نیست، توضیح داد: تب سنجی زمانی ارزشمند است که افراد را مورد معاینه بالینی قرار دهیم و طی پرسش ها و مشاهدات سایر علائمشان را نیز آنالیز کنیم.

وی درباره موارد مطرح شده در جلسه روز گذشته ستاد مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، گفت: طی نامه ای از وزیر بهداشت درخواست هایی داشته ایم. مواردی مانند تمامی پیشنهادات برای ایجاد جریمه و طراحی مکانیسم هایی برای عدم خروج افراد از استان تهران از جمله موارد قید شده است.

زالی تاکید نمود: اگر بخواهیم مردم در منزل بمانند مهم ترین نکته، استمرار تعطیلی مراکز اداری است که این موضوع قرار است آنالیز گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 14341

به "آنالیز استمرار تعطیلی پایتخت، دوره نهفتگی با تب سنج قابل شناسایی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز استمرار تعطیلی پایتخت، دوره نهفتگی با تب سنج قابل شناسایی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید