بیش از 60 حمله به خبرنگاران در اعترضات آمریکا فقط در 48 ساعت

به گزارش مجله سلو بلاگ، یک گروه فعال رسانه ای اعلام نموده بیش از 60 مورد حمله به خبرنگارانی که در حال پوشش اعتراضات آمریکا هستند را ثبت نموده است.

بیش از 60 حمله به خبرنگاران در اعترضات آمریکا فقط در 48 ساعت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انجمن اخبار دیجیتال رادیو و تلویزیون در آمریکا بیان کرد این سازمان ظرف فقط 48 ساعت گذشته بیش از 60 مورد حمله، آزار یا دستگیری خبرنگارانی که در حال پوشش تظاهرات های اعتراضی در آمریکا بوده اند، توسط پلیس یا معترضان را ثبت نموده است.

به گزارش هیل، مدیر این سازمان این شرایط را فاجعه بار دانسته و گفته تا حد زیادی به اعتماد پلیس ضربه می زند.

دن شلی گفت: خبرنگاران نباید کانون این ماجرا باشند. فاجعه بار است ببینیم خبرنگارانی که دارند با پوشش دادن این ناآرامی های مدنی دینشان را به جامعه ادا می نمایند مورد حمله قرار می گیرند. خبرنگاران نماینده عموم هستند و برای خدمت به عموم مردم و روایت داستان معترضان در کف میدان هستند.

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

پس از شعله ور شدن اعتراضات علیه نژادپرستی سیستمی در آمریکا، هزاران نفر از شهروندان سایر کشورها نیز با برپایی تظاهرات، اعتراض خود را به شرایط موجود در آمریکا ابراز داشته و همبستگی خود را با معترضان آمریکایی اعلام نموده اند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 19915

به "بیش از 60 حمله به خبرنگاران در اعترضات آمریکا فقط در 48 ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 60 حمله به خبرنگاران در اعترضات آمریکا فقط در 48 ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید