تصاویر رنگارنگ و شگفت انگیز از فراوری عود

به گزارش مجله سلو بلاگ، وبسایت فرادید: مانان واتسیایانا، عکاسی هندی است که علاقه زیادی به ثبت رنگ ها دارد. او می گوید به عنوان یک هندی چشمش با رنگ های تند و شاد در زندگی روزمره آشنایی دارد. اما آنچه در یکی از روستا های ویتنام به نام Quang Phu Cau و در آستانه تعطیلات سال نو ویتنامی دیده است، شگفت انگیز است.

تصاویر رنگارنگ و شگفت انگیز از فراوری عود

این عکاس هندی می گوید: اسم عود که می آید اولین چیزی که به ذهن می رسد بو و عطر آن است که برای بعضی خوشایند و مطلوب و برای عده ای دیگر آزاردهنده است. اما به ندرت پیش می آید که با شنیدن اسم عود رنگ آن به ذهن متبادر گردد.

در آستانه سال نوی ویتنامی فرش هایی از چوب رنگی عود در همه جای این روستا که خارج از شهر هانوی در شمال ویتنام واقع شده است، به چشم می خورد. شما در این روستا عطر رنگ را می بینید. بی شک اگر می توانستید بوی عود را تصور کنید، حتما چنین رنگ هایی به ذهنتان متبادر می شد.

فراوری چوب عود یکی از مشاغل خانوادگی در این روستای ویتنام است. روستاییان برای قرن ها با استفاده از چوب بامبو، عود فراوری نموده اند. تمام اعضای خانواده از مادربزرگ و پدربزرگ تا بچه ها -البته بعد از تعطیل شدن از مدرسه- هر روز به این کار اشتغال دارند.

واتسایانا می گوید: مردم، به خصوص آسیایی ها، به قدری محبت آمیز برخورد می نمایند که وقتی عکاس می خواهد از آن ها عکس بگیرد، به او لبخند می زنند. پس اگر می خواهید عکس های طبیعی تری از آن ها حین کار کردن ثبت کنید باید اوقاتی را با آن ها بگذرانید تا به حضورتان عادت نمایند. آن وقت دیگر به شما توجه نمی نمایند و این زمانی است که می توانید عکس هایتان را ثبت کنید.

اما به دلیل آن که این روستا یکی از جاذبه های دیدنی ویتنام است که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می نماید، مردم به دیده شدن و مورد توجه قرار دریافت عادت دارند

واتسایانا می گوید، البته یکی از علت های تمرکز بالای آن ها بر کارشان ناشی از فرصت کم و نزدیک شدن جشنواره تت است. سال نو میلادی ویتنام که با عنوان جشنواره تت شناخته می گردد، مهمترین تعطیلات رسمی ویتنام است که اوایل فوریه برگزار می گردد. در این دوران روستاییان بسیار پرمشغله تر از روز های دیگر سال هستند و باید عود ها را به دست خریداران برسانند؛ بنابراین هر چیز دیگری را فراموش می نمایند.

واتسایانا، ویتنام را کشوری غنی از رنگ توصیف می نماید که در تمام جنبه های زندگی روزمره مردم دیده می گردد. حتی جایی که انتظارش را نداری مشتی از رنگ تند و زنده جلوی چشمت ظاهر می گردد. بطور مثال در یک روز بارانی موتورسواران در حالیکه که پانچو های رنگی به تن نموده بودند از خیابان عبور می کردند و تصویری که از روی پل از آن ها ثبت کردم این احساس را در من ایجاد کرد که آن ها قارچ های رنگی موتورسوار هستند.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: برترین ها
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 5609

به "تصاویر رنگارنگ و شگفت انگیز از فراوری عود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر رنگارنگ و شگفت انگیز از فراوری عود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید