کوشش آمریکا برای حذف روسیه از سیستم انتقال انرژی در اروپا

به گزارش مجله سلو بلاگ، وزیرامور خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا بطور جدی به مسئله ضرورت تامین امنیت انرژی خود فکر نموده و بزودی روسیه را از سیستم انتقال انرژی در قاره اروپا حذف نمایند.

کوشش آمریکا برای حذف روسیه از سیستم انتقال انرژی در اروپا

به گزارش گروه بین الملل مجله سلو بلاگ به نقل از خبرگزاری اینترفکس، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای تلویزیونی ابراز امیدواری کرد که روسیه هر چه زودتر از سیستم انتقال انرژی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا حذف گردد.

به گفته پامپئو، مقامات واشنگتن مایل هستند تا کشورهای عضو اتحادیه اروپا بطور جدی به مسئله ضرورت امنیت تضمین شده در زمینه تامین انرژی مورد احتیاج خود که در حال حاضر به شدت به روسیه وابسته است، بیاندیشند.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به این سئوال که چه تحریم هایی علیه شرکت های دارای مشارکت با روسیه در زمینه ساخت خط لوله گاز جریان شاقتصادی-2 در نظر گرفته خواهد شد، یادآور شد که تا اعلام رسمی این اقدامات محدودنماینده، نمی تواند درباره محتوای آنها صحبت کند.

در تاریخ اول ژوئن (11 خرداد ماه) سناتورهای آمریکایی پنج نوع اقدامات تحریمی علیه شرکت های فعال در عرصه ساخت خط لوله گاز جریان شاقتصادی-2 را پیشنهاد کردند که از جمله آنها، خودداری از ارائه خدمات بیمه برای کشتی های باربری بود که به انتقال لوله های مورد استفاده در این طرح روسی مشغول هستند. از دیگر پیشنهادات، خودداری از اعطای مجوز صادرات از سوی ایالات متحده، ممنوعیت مبادلات اقتصادی بیش از 10 میلیون دلار در مدت زمان هر 12 ماه، ممنوعیت تحقق هر نوع عملیات اقتصادی در حوزه نفوذ حقوقی ایالات متحده آمریکا و ممنوعیت کار با اوراق بهاءدار دولتی و بودجه فدرال آمریکاست.

مقامات واشنگتن بارها مخالفت خود با ساخت خط لوله گاز جریان شاقتصادی-2 را اعلام نموده و فشار زیادی را بر کشورهای اروپایی وارد می نمایند تا از خرید گاز طبیعی روسیه خودداری نموده و به جای آن گاز مایع را از ایالات متحده خریداری نمایند، هرچند قیمت آن به مراتب گرانتر از گاز روسیه است.

خط لوله گاز جریان شاقتصادی- 2 از سواحل روسیه و به وسیله بستر دریای بالتیک به آلمان کشیده می گردد و قرار است حجم کلی گاز طبیعی معادل 55 میلیارد مترمکعب گاز را به کشورهای اروپایی برساند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 5328

به "کوشش آمریکا برای حذف روسیه از سیستم انتقال انرژی در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش آمریکا برای حذف روسیه از سیستم انتقال انرژی در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید