حمید صفت بار دیگر محاکمه می شود

به گزارش مجله سلو بلاگ، پرونده اتهامی حمید رپر معروف ایرانی که متهم است ناپدری اش را به قتل رسانده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض فرستاده شد. حمید متهم است دو سال قبل در جریان یک درگیری ناپدری اش را به قتل رسانده، اتهامی که آن را قبول نکرده است.

حمید صفت بار دیگر محاکمه می شود

به گزارش شرق، حمید چند روز بعد از درگیری با ناپدری اش دستگیر شد؛ چرا که ناپدری اش در بیمارستان جان خود را از دست داد. حمید در بازپرسی ها گفت: من مرتکب قتل نشدم، من فقط او را هل دادم. ناپدری ام با مادرم بدرفتاری کرده بود. آن روز من به خانه مادرم رفتم تا به او سر بزنم و بخشی از لباس هایم را بردارم. برای ناپدری ام احترام قائل بودم، به او گفتم چرا با مادرم بدرفتاری می کنی، او عصبانی شد و به سمت من آمد و من هم یک سیلی به صورت او زدم. فکر نمی کردم سیلی زدن به صورت او باعث مرگش شود.

هرچند حمید به قتل ناپدری اعتراف نکرد، اما از آنجایی که او در جریان بیماری قلبی ناپدری اش بود، دادسرا او را در قتل مجرم تشخیص داد و بیان کرد با توجه به اینکه درگیری در حد یک سیلی نبوده و حمید علاوه بر زدن سیلی به صورت مقتول به سمت او گلدان نیز پرت و گلدان به سر او برخورد کرده، بنابراین قتل عمدی اتفاق افتاده است.

با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه ارسال شد و در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت. با توجه به اینکه حمید با وثیقه آزاد بود، از سوی قضات بازداشت شد.

حمید در جلسه رسیدگی نیز بیان کرد که قتلی در میان نیست و او اصلا در جریان بیماری قلبی ناپدری اش نبوده است. به این ترتیب وکلای او برای دفاع حاضر شدند، آن ها گفتند کمیسیون پزشکی قانونی در سه نوبت مرگ مقتول را ناشی از بیماری او تشخیص داده و علت را سیلی زدن ندانسته است؛ بنابراین قتل غیرعمد است. مقتول بیمار بوده و تحت فشار و استرس حالش بد شده و در بیمارستان به کما رفته است؛ بنابراین نمی توان گفت قتل عمدی اجرا شده است. با این حال قضات با رأی اکثریت متهم را به قصاص محکوم کردند. پرونده برای بررسی رأی صادره به شعبه 39 دیوان عالی کشور ارسال و رأی صادره نقض شد.

در رأی صادره قتل غیرعمد تشخیص داده شده و نظر اقلیت که قاضی متین راسخ آن را صادر کرده بود، مورد تأیید قرار گرفت. به این ترتیب پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض یعنی شعبه 8 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. حمید به زودی در این شعبه محاکمه می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 33253

به "حمید صفت بار دیگر محاکمه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمید صفت بار دیگر محاکمه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید