خبرنگاران آمریکا: روسیه و چین احتمالا تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را وتو می نمایند

به گزارش مجله سلو بلاگ، تهران- خبرنگاران- کلی کرفت نماینده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه گفت، روسیه با حمایت چین نزاع جدی را شروع خواهد نمود و ممکن است دو کشور (پیشنهاد) تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را وتو نمایند.

خبرنگاران آمریکا: روسیه و چین احتمالا تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را وتو می نمایند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش بلومبرگ، کرفت در مصاحبه ای گفت: آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل متحد فشار خواهد آورد تا در اواسط ماه ژوئیه (اواخر تیر) به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران رای دهد و مایل است در صورت عدم موفقیت در این زمینه، واشنگتن تحریم های گسترده سازمان ملل را بار دیگر اعمال کند.

کرفت اظهار امیدواری کرد که شرکای اروپایی از تصمیم آمریکا در خصوص تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران که قرار است در ماه اکتبر (مهر-آبان) به سرانجام برسد، حمایت نمایند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت، روسیه با حمایت چین نزاع جدی را در این مورد شروع خواهد نمود و ممکن است دو کشور (پیشنهاد) تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را وتو نمایند.

به گفته کرفت، ما می خواهیم به شورای امنیت فرصت بدهیم تا به وسیله تجدید نظر وارد گفت وگو گردد. ما از هر ابزاری استفاده خواهیم کرد و اگر این به معنای بازگرداندن همه تحریم ها است، دقیقاً همان کاری است که ما انجام خواهیم داد.

در نشست سه شنبه شورای امنیت که محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی هم مشارکت داشت، اعضای شورای امنیت به جز آمریکا به طور کامل از برجام حمایت کردند.

آنها همچنین یکجانبه گرایی آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران و خروج از برجام را مورد انتقاد قرار داده و تاکید کردند تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران بر اساس آنچه که آمریکا ارائه داده است، خلاف برجام و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، پس از نشست شورای امنیت که با موضوع قطعنامه 2231 برگزار گردید، گفت: اعضای شورا نشان دادند از حرکت آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی حمایت نمی نمایند.

مجید تخت روانچی عصر سه شنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت: امروز بار دیگر اعضای شورای امنیت حمایت خود را از برجام و قطعنامه 2231 اعلام کردند. سخنان آنها ثابت کرد که از حرکت آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران که نقض قطعنامه 2231 است پشتیبانی نمی نمایند.

وی توضیح داد: آمریکا باید پیش نویس قطعنامه نگون بخت خود را به سرعت کنار بگذارد پیش از آنکه بار دیگر رد گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 16 شهریور 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 19730

به "خبرنگاران آمریکا: روسیه و چین احتمالا تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را وتو می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا: روسیه و چین احتمالا تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را وتو می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید