خبرنگاران شهردار جدید بوشهر انتخاب شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، بوشهر- خبرنگاران - فردین خورشیدیان با کسب 6 رای موافق شهرداربندر بوشهر شد.

خبرنگاران شهردار جدید بوشهر انتخاب شد

در نشست دوشنبه شب شورای شهر بوشهر فردین خورشیدیان، احمد بارگاهی، فرخ بنه گزی و اعظم صمصامی چهار کاندیدی تصدی سمت شهرداری بودند که به تشریح برنامه های پیشنهادی خود پرداختند.

میلاد عباس زاده، محمد نجفی و سیامک احمدی سه گزینه دیگر تصدی سمت شهرداری بوشهر بودند که در نشست تشریح برنامه حاضر نشدند.

عبدالخالق برزگرزاده، مهرزاد آسایش و اکبر توسلی سه عضو غایب شورا در این نشست بودند.

خورشیدیان که پیش از این معاون شهرسازی شهرداری بوشهر بود در 14 خردادماه 97 نیز در مقطعی به عنوان سرپرست شهرداری بوشهر انتخاب شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر در حاشیه این نشست گفت: از همکاری که با وجود تریبونی به نام شورا، قهر می نماید و از فضای شبکه های اجتماعی شورا را به حاشیه می برد بسیار ناراحتیم.

ابوذر دهدار اضافه نمود: شبکه های اجتماعی تریبون شهروندان است که از این فضا مسائل شان را اعلام می نمایند نه اعضا شورا که رسانه ها هم در کنار خود دارند و در شورا حضور نمی یابند.

وی عنوان نمود: چرا عضو شورا با شلوغ کاری و ایجاد حاشیه برای شورا، شعور اجتماعی را به بازی می گیرد؟ خوب است بگوئیم این عضو محترم شورا برای انتخاب شهردار به چند گزینه امضا داده و بعد بدقولی نموده است.

دهدار ادامه داد: بدعهدی این است که یک عضو شورا بیاید و دست به هر کاری بزند تا در شورای بعدی بتواند رای مردم را بگیرد.

وی گفت: مذاکره حق هر نماینده مجلس شهری است هیچ ایرادی هم ندارد که قبل از انتخاب شهردار، عضو شورا رایزنی کند تا کمتر وقت شورا گرفته گردد.

دهدار ادامه داد: سه سال دندان روی جگر گذاشتم و بدعهدی های زیادی هم دیدم اما سکوت نموده ام مردم مطلع باشند هیچ قول و عهدی با کسی نبسته ام اما اگر مجبور شدم خیلی مسائل را خواهم گفت.

وی گفت: بارها خواهش کردم که شان شورا را رعایت کنید و مانند اپوزیسیون در شورا نشوید حالا که نماینده مورد نظرتان را نتوانسته اید شهردار کنید دست به هر کاری نزنید هر چند که سعی می کنید با آبروی من بازی کنید.

دهدار اضافه نمود: اگر به دمکراسی اعتقاد دارید، قهر نکنید و شان شورا که به عنوان نماینده مردم هستیم را نگه دارید.

سید نورالدین امیری شهردار سابق بوشهر یکشنبه شب (15 اردیبهشت) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بوشهر درخواست کتبی استعفای خود از این سمت را به این شورا تقدیم کرد که با رای اعضا با استعفایش موافقت شد.

لازم به ذکر است امیری 24 فروردین ماه امسال نیز استیضاح شد که پس از دریافت رای اعتماد دوباره در سمت خود ابقا شد.

سید نورالدین امیری شهریور 97 با رای اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر به عنوان شهردار این بندر انتخاب شد.

وی داری مدرک کارشناسی ارشد شهرسازی، دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری است و اکنون عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه خلیج فارس بوشهر است.

امیری پیش از این شهردار خورموج (از سال 79 تا 81)، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر (از 83 تا 85)، مدیر خدمات شهری منطقه ویژه پارس 2 در کنگان (از 85 تا 88) و مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان (از 93 تا 95) بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 1 مرداد 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 17341

به "خبرنگاران شهردار جدید بوشهر انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهردار جدید بوشهر انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید