دستمزد 17 میلیونی یا 12 میلیونی، آخرین شرایط دستمزد 1402 در اتاق تصمیم

به گزارش مجله سلو بلاگ، نشست شورای عالی کار در حالی از ساعاتی قبل با حضور وزیر کار و نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی در حال برگزاری است.

دستمزد 17 میلیونی یا 12 میلیونی، آخرین شرایط دستمزد 1402 در اتاق تصمیم

به گزارش ایلنا، کمیته دستمزد شورای عالی کار انتها پس از چند هفته، گزارش هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را در نشست روز دوشنبه شورا ارائه و رقم آن را 12 میلیون و 479 هزار و 500 تومان بیان کرد، اما نمایندگان گروه کارگری این عدد را نپذیرفته و آن را حاصل محاسبه گروه دولت و کارفرمایان بیان کردند، اما گزارش گروه کارگری در مورد هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران عدد 17 میلیون و 447 هزار و 160 تومان را نشان می داد که اختلاف 5 میلیون تومانی با گزارش کمیته دستمزد داشت.

کمیته شورای عالی کار بهمن ماه سال گذشته هزینه ماهانه سبد معیشت خانوار کارگری را حدود 9 میلیون تومان اعلام نموده بود.

روز گذشته نیز کمیته دستمزد با حضور نمایندگان کارفرمایی و کارگری تشکیل جلسه داد و آخرین مصادیق و اختلاف نظر ها سر یکسری اقلام کالایی مورد بحث و آنالیز نهایی نهاده شد.

نمایندگان کارگری می گویند اگرچه سبد پیشنهادی آن ها با سبد اعلام شده دولت وکارفرمایان 5 میلیون تومان اختلاف دارد، اما با گروه کارفرمایی و دولت در بسیاری مباحث از جمله این که معیار و ملاک در مشخص دستمزد قانون باشد توافق نموده اند و اگر قانون پذیرفته گردد نتایج خوبی در بحث دستمزد کارگران حاصل خواهد شد.

نشست دستمزد شورای عالی کار در حالی ادامه دارد که وزرای صمت و اقتصاد تا لحظه ارسال خبر در جلسه حضور ندارند و عدد و رقمی درخصوص درصد افزایش مزد اعلام نشده است. با توجه به عدم حضور وزرا و اعلام وزیر کار مبنی بر مشخص دستمزد در اوایل هفته آینده بعضی برآورد ها از احتمال مشخص دستمزد در روز شنبه خبر می دهند با این حال علیرغم اختلاف نظرها، توافق نمایندگان کارفرمایی و کارگری در نشست امروز دور از فکر نیست.

با توجه به شروع زمان جلسه از ساعت 9.30 صبح و برگزاری نشست های دوجانبه میان گروه کارگر و کارفرما برای نزدیک شدن دیدگاه ها، احتمال اینکه دستمزد 1402 امروز به نتیجه برسد وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1401 بروزرسانی: 26 اسفند 1401 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 50636

به "دستمزد 17 میلیونی یا 12 میلیونی، آخرین شرایط دستمزد 1402 در اتاق تصمیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمزد 17 میلیونی یا 12 میلیونی، آخرین شرایط دستمزد 1402 در اتاق تصمیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید