دیدار فرستاده پوتین با بشار اسد و تاکید بر تحکیم روابط راهبردی میان روسیه و سوریه

به گزارش مجله سلو بلاگ، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و هیات همراه وی امروز با رئیس جمهور سوریه دیدار و درباره روابط راهبردی دو کشور و تحولات منطقه گفت وگو کرد.

دیدار فرستاده پوتین با بشار اسد و تاکید بر تحکیم روابط راهبردی میان روسیه و سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بشار اسد رئیس جمهور سوریه با الکساندر لاورنتیف فرستاده ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره فرآیند سیاسی حل بحران سوریه به ویژه آمادگی ها برای برگزاری نشست آستانه و نشست کمیته بررسی قانون اساسی و همچنین روابط دوجانبه گفت وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دیدار اسد با لاورنتیف و هیات همراه او در دمشق حول محور روابط راهبردی میان دو کشور و زمینه های همکاری دوجانبه بود و در این دیدار بر اهتمام مشترک و اولویت دهی دو کشور به توسعه این همکاری در همه زمینه ها و در راستای منافع دو ملت دوست تاکید شد.

بر اساس این گزارش، دو طرف تازه ترین تحولات مربوط به فرایند سیاسی در قالب نشست های استانه یا نشست های کمیته بررسی قانون اساسی را بررسی کردند و لاورنتیف، اسد رادر جریان آمادگی ها برای برگزاری نشست آینده فرایند آستانه قرار داد و تاکید کرد که همکاری ها در این زمینه باید بدون هیچ مداخله خارجی که مانع دستیابی به نتایج مثبت می شود، ادامه یابد.

دو طرف همچنین تازه ترین تحولات منطقه و تلاش های روسیه برای حمایت از ملت سوریه در برابر تروریسم و تحریم ها را بررسی کردند و طرف روسی بر موضع ثابت کشورش در احترام به اصول قانون بین الملل و حاکمیت کشورها و اراده ملت ها و اعتماد به گفت وگو به نام خاستگاه اصلی برای ایجاد راه چاره های مسائل و بحران های جهان تاکید کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 33336

به "دیدار فرستاده پوتین با بشار اسد و تاکید بر تحکیم روابط راهبردی میان روسیه و سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار فرستاده پوتین با بشار اسد و تاکید بر تحکیم روابط راهبردی میان روسیه و سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید