دیپلمات آمریکایی: درباره طالبان درخواست آتش بس نمی کنیم

به گزارش مجله سلو بلاگ، سفیر سابق آمریکا در افغانستان ضمن تأکید بر ادامه حضور نیروهای آمریکایی در خاورمیانه گفت که آمریکا از طالبان درخواست آتش بس نمی کند.

دیپلمات آمریکایی: درباره طالبان درخواست آتش بس نمی کنیم

به گزارش دفتر منطقه ای مجله سلو بلاگ، رایان کراکر دیپلمات آمریکایی در صحبت هایی مواضع دولت آمریکا در قبال خاورمیانه، طالبان و افغانستان را توضیح داد.

کراکر حدود 40 سال در خاورمیانه به عنوان سفیر در کشورهای لبنان، کویت، سوریه، پاکستان، عراق و افغانستان حضور داشت و چند ماه پس از 11 سپتامبر 2001 سفارت آمریکا در کابل را افتتاح کرد.

وی مورد تقدیر جورج بوش رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز قرار گرفته است.

این دیپلمات آمریکایی پیش تر در گفت وگو با بعضی رسانه ها ایده دعوت از نمایندگان طالبان به کمپ دیوید برای مذاکره مستقیم با آمریکا را تنفرآمیز دانست و گفت: درباره این گروه حتی درخواست آتش بس هم نخواهند کرد.

کراکر تأکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اعلام سرانجام مذاکرات با طالبان کار درستی انجام داده و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

دیپلمات کهنه کار آمریکایی گفت: اینکه بگوییم ما در جنگ افغانستان پیروز نمی شویم و باید برگردیم؛ علاوه بر نادیده دریافت تهدیدات علیه آمریکا تغییرات ایجاد شده در افغانستان را نیز با خطر روبرو می نماید.

وی توضیح داد: در خاورمیانه به جای بازدارندگی، از دخالت مستقیم آمریکا صحبت می کنم زیرا این منطقه برای آمریکا اهمیت استراتژیک دارد.

کراکر در ادامه اضافه کرد: آمریکا برای محافظت از منافع خود باید به هرشکل و تعدادی که می تواند در منطقه خاورمیانه بماند. بنابراین مخالفان و متحدان ما به طور یکسان بدانند که حضور ما در منطقه بی دلیل نیست و تا زمانی که منافع ما بطلبد اینجا هستیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9522

به "دیپلمات آمریکایی: درباره طالبان درخواست آتش بس نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات آمریکایی: درباره طالبان درخواست آتش بس نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید