رشد اقتصاد طلایی گندم در مازندران

اشکان دنیا آرای - ساری-خبرنگار:فصل برداشت گندم در مازندران از یک ماه پیش شروع شده و گندمکاران در حال جمع کردن محصولات خود از گندمزارها هستند.

رشد اقتصاد طلایی گندم در مازندران

نخستین برداشت گندم سال جاری، نیمه خرداد در بهشهر انجام و پس از آن به مرور در سایر گندمزارها نیز برداشت شروع شد. گندم محصولی استراتژیک است که با توجه به احتیاج کشور به آن و امکان صادرات، هر اندازه تولیدش بیشتر گردد به سود اقتصاد کشور و گندمکاران است. شاید میزان کشت گندم در مازندران زیر سایه کشت برنج و خوشنام تر بودن برنج استان در کشور چندان مورد توجه قرار نگرفته باشد، اما نمی توان فراموش کرد که مازندران از قطب های تولید گندم در کشور است و گندمکاران زیادی هر سال برای کشت این محصول مهم و اساسی اراضی خود را زیر کشت می برند. این محصول علاوه بر ارزش مالی، نقش مهمی در تامین امنیت غذایی کشور دارد و به دلیل کم آب بر بودن، کارشناسان کشت آن را توصیه می نمایند.

  • فراگیری کشت گندم در مازندران

کشت گندم در تمام شهرستان های مازندران و معمولا بیشتر در مناطق کوهستانی انجام می گردد. از غرب تا شرق استان مناطق مستعدی برای کشت این محصول وجود دارد. روند صعودی تولید آن در استان تقریبا در همه شهرستان ها مشهود است. به گفته مدیر اداره جهاد کشاورزی نوشهر، سال جاری در این شهرستان 861 هکتار از اراضی کشاورزی به کشت 3 گونه گندم احسان، مروارید و محلی اختصاص داده شد که پیش بینی می گردد با توجه به تنوع گونه های کشت شده، از هر هکتار 2 هزار و 346 کیلوگرم برداشت گردد.

حسن پورمقدم پیش بینی این اداره از مجموع گندم قابل برداشت در این شهرستان را بیش از 2 هزار و 20 تن مطرح نمود و گفت: علاوه بر کشت گندم، در سال های اخیر کشت جو نیز در اراضی این شهرستان رونق گرفته است. پیش بینی می گردد سال جاری حدود 4 هزار تن جو از هزار و 927 هکتار اراضی زیر کشت در نوشهر برداشت گردد. حمایت های دولت از کشت گندم در سال های اخیر سبب شده که حتی در مناطق پایین دست و جلگه ای نیز اراضی مستعد به کشت آن اختصاص داده شوند. برای مثال در بابلسر نیز این محصول کشت می گردد.

حمیدرضا رحمانی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر از زیر کشت گندم رفتن 88 هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان اطلاع داد و گفت: تاکنون از 66 هکتار از این گندمزارها برداشت شده است. به گفته این مسئول میانگین عملکرد و برداشت گندم از اراضی این شهرستان 4 هزار و 847 کیلوگرم در هکتار است که تقریبا 2 برابر میانگین برداشت از گندمزارهای نوشهر است.

  • خرید تضمینی

در سال های اخیر با حمایت بیشتر دولت در زمینه خرید تضمینی گندم، بازگشت سرمایه و کسب درآمد از کشت این محصول با ارزش نیز به نوعی تضمینی شده و هر سال هم زمان پرداخت مطالبات کوتاه تر می گردد. همه این عوامل باعث شده گندمکاران در سال های اخیر سطح زیر کشت گندم را افزایش دهند تا تولید این محصول که زمانی رو به کاهش بود، دوباره روی نمودار تولید در شیب صعودی قرار بگیرد.

قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی جاری براساس 4 درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید هزار و 700 تومان معین شده است. مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور (مازندران، گلستان، سمنان) درباره اقدامات انجام شده در زمینه خرید تضمینی گندم مازندران در سال زراعی جاری گفت: تاکنون بیش از 80 درصد مطالبات گندمکاران مازندرانی پرداخت شده است. از دهه دوم خرداد و ابتدای فصل خرید تضمینی گندم تاکنون بیش از 29 هزار و 958 تن گندم به ارزش 522 میلیارد و 542 میلیون ریال توسط گندمکاران مازندرانی تحویل 23 مرکز خرید شرکت غله شد که با توجه به ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه در صف انتظار برای پرداخت قرار گرفتند.

سیدمحمد جعفری با اشاره به این که خرید گندم فقط از گندمکاران ثبت نام شده در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی انجام می گردد، اظهار کرد: گندمکارانی که تا 27 خرداد محصول خود را تحویل مراکز خرید شرکت غله دادند مطالباتشان را به مبلغ 422 میلیارد و 689 میلیون ریال دریافت کردند و با پیگیری های انجام شده مطالبات سایر گندمکاران مازندرانی نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

  • افزایش سطح زیر کشت گندم

این اقدامات و حمایت ها و سیاست های تشویقی سبب شده که کشت گندم در مازندران روند رو به رشدی داشته باشد. طبق آمارهای سازمان جهاد کشاورزی و شرکت غله منطقه 2 کشور، پارسال گندمکاران مازندرانی نزدیک به 87 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دادند، اما به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سال جاری سطح زیر کشت گندم استان نسبت به سال گذشته 5 درصد بیشتر شد و پیش بینی می گردد دست کم 20 درصد در تولید این محصول نیز شاهد رشد باشیم.

پیش بینی می گردد برداشت گندم با توجه به افزایش سطح زیر کشت و رسیدن مساحت آن به 51 هزار هکتار در مازندران و همچنین بارش های مناسب، رشد محسوسی داشته باشد. یکی دیگر از امتیازهای گندم مازندران، کیفیت بالای آن از نظر ارزش غذایی و همچنین کارایی در تولید و تولید محصولات وابسته به ویژه نان است. کارشناسان و مسئولان جهاد کشاورزی معتقدند؛ گندم تولید شده در مازندران رتبه ممتاز گندم داخلی را دارد، به همین دلیل می تواند فرصت مالی مهمی برای استان به شمار بیاید و برای افزایش تولید آن برنامه ریزی بیشتری انجام گردد.

مازندران تقریبا تمام شرایط لازم برای تبدیل شدن به قطب تولید گندم را در منطقه دارد. در دسترس بودن بندر و راه آهن فرصت بسیار مناسبی برای افزایش کشت گندم در اختیار مازندران قرار می دهد. هر سال هزاران تن گندم به صورت ریلی به استان های سیستان و بلوچستان، اصفهان، هرمزگان و یزد ارسال می گردد. این موضوع کاهش بار ترافیکی جاده ها و در نتیجه کاهش تصادفات، هزینه پایین تر در جابه جایی کالا، آلایندگی کمتر و کاهش هزینه های سوخت را به دنبال دارد. حمل ریلی حتی در مواردی از حمل دریایی هم ارزان تر است.

  • افزایش حجم سیلوهای استان

افزایش حجم سیلوهای استان هم یکی دیگر از راهکارهای بالا بردن میزان تولید گندم در مازندران است که طی چند سال اخیر مورد توجه مسئولان قرار گرفته است. این موضوع به ویژه در بندر امیرآباد که پایلوت غلات در شمال کشور است، به شکل قابل توجهی دیده می گردد. سال 1396 ظرفیت سیلوهای نگهداری گندم این بندر 10 هزار و 500 تن افزایش یافت و به 171 هزار و 500 تن رسید. پارسال نیز کلنگ ساخت سیلوی 20 هزار تنی ذخیره گندم در نکا به زمین زده شد که با به بهره برداری رسیدن این سیلو، ظرفیتی جدیدی در ذخیره سازی گندم در شهرستان نکا به وجود خواهد آمد.

با این حال می توان گفت که هنوز سهم مازندران از تولید گندم در کشور اندک است. استانی که 470 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و سالانه بیش از 6 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی از این مزارع برداشت می گردد، می تواند سهم بیشتری از تولید گندم به عنوان راهبردی ترین محصول کشاورزی داشته باشد. برای رسیدن به این چشم انداز زیرساخت های زیادی احتیاج است. توجه به مکانیزاسیون در کشت گندم، ارائه تسهیلات مناسب و مهم تر از همه کیفی سازی گندم کشت شده در مازندران برای رقابت با نمونه های خارجی و حتی داخلی از این قبیل اقدامات است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

  • مقرون به صرفه بودن کشت گندم در مازندران

به گفته کارشناسان و مسئولان کشاورزی مازندران؛ کیفیت گندم کشت شده در استان بسیار بهتر از سایر گندم های کشت شده در مناطق دیگر کشور است، اما برای رقابت با تولید سایر کشورها و حضور در عرصه صادرات گندم، کشت این محصول در مازندران باید به نقطه ای از کیفیت برسد که به عنوان برندی بین المللی شناخته گردد؛ اتفاقی که در خصوص بسیاری دیگر از محصولات مازندران نیز هنوز رخ نداده است، اما انتظار می رود با توجه به صندلی مهم و استراتژیک گندم در بازار جهانی و همچنین زیرساخت های مناسب برای صادرات این محصول، دست کم در خصوص گندم مازندران این موضوع به شکل ویژه تری دنبال گردد. کشت نباید فراموش کنیم که گندم با توجه به بحران آب، نسبت به بسیاری از محصولات مشابه دیگر مقرون به صرفه تر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 18 مرداد 1398 شناسه مطلب: 5913

به "رشد اقتصاد طلایی گندم در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد اقتصاد طلایی گندم در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید