رویکرد دفاتر تسهیل گری اجتماع محور است

به گزارش مجله سلو بلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: رویکرد دفاتر تسهیل گری رویکردی کالبدی نیست، بلکه اجتماع محور است و به دنبال فرایند ارتباط سازی است.

رویکرد دفاتر تسهیل گری اجتماع محور است

محدرضا حیدری، امروز، دوم دی ماه، در حاشیه هشتادمین صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مشهد حدود 6 هزار بافت فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی وجود دارد. از آنجایی که بعضی از سکونت گاه های غیررسمی هم شاخص های بافت غیرفرسوده یا بالعکس را دارند، اگر بعضی از نقاط اشتراک را حذف کنیم، تقریباً 4 هزار و 250 هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: براساس سه معینه شورای عالی معماری و شهرسازی بافت های فرسوده دارای ویژگی های هستند که بحث ریزدانگی، سرانه خدمات و عدم مقاومت در برابر زلزله از این ویژگی هاست. این بافت ها شناسایی شده و لکه هایش معین شده اند.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه برای دولت و شهرداری ها تکلیفی بوده که طی مدت 10 سال اقداماتی را انجام دهند، مطرح نمود: طبق قانون برنامه چهارم قرار بود این بافت ها اصلاح گردد اما متأسفانه اقدامی انجام نشده و کاری که در شورای پنجم نموده ایم این است که ساختاری را برایش تعریف نموده ایم و در گذشته، در حد اداره ای در شهرداری بوده که در این دوره به شرکت بازآفرینی شهری تبدیل شده است.

حیدری اضافه نمود: شرکت بازآفرینی شهری تشکیل شده و مقدمات کار را فراهم نموده ایم، فعلاً دفاتر تسهیل گری در 20 منطقه تشکیل شده و حدود دو منطقه عقد قراردادشان مطرح شده و پروژه هایشان در مرحله مطالعه است. اصلاح این بافت ها یکی از اولویت های شهرداری و شورای شهر است، اما موضوعی درازمدت و ریشه ای است.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه این برنامه احتیاج به زمان، یاری و اعتبارات دولتی دارد، اظهار داشت: لایحه هم از سوی شهرداری به شورای شهر رسیده و یک بسته تشویقی آماده نموده ایم که امیدواریم این بسته تشویقی محرکی باشد تا مردم به شکل داوطلبانه به این مناطق بیایند و از این امکان تشویقی که در قبال تراکم و پروانه به آن ها داده می گردد و تخفیفاتی که وجود دارد، استفاده نمایند.

حیدری با بیان اینکه رویکردی که دفاتر تسهیل گری انجام می دهند یک رویکرد کالبدی نیست، تاکید نمود: دفتر تسهیل گری اجتماع محور است و به دنبال این است که اولاً فرایند ارتباط سازی را در منطقه ایجاد کند و ثانیاً پلی باشد بین شهرداری و مردم برای اینکه افراد را راهنمایی کند تا از این ظرفیت های قانونی استفاده نمایند.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد توضیح داد: این بسته های تشویقی که به تصویب برسد، دفاتر تسهیل گری نقش راهنما و راهنماییگر را خواهند داشت و شهرداری مناطق هم ملزم هستند در قبال درخواست شهروندانی که در این مناطق هستند، این بسته تشویقی را اعمال نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 11632

به "رویکرد دفاتر تسهیل گری اجتماع محور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد دفاتر تسهیل گری اجتماع محور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید