ساخت بلندترین تونل هایپرلوپ جهان در عربستان

به گزارش مجله سلو بلاگ، عربستان سعودی می خواهد با یاری شرکت ویرجین هایپرلوپ وان طولانی ترین تونل هایپرلوپ جهان را به طول 35 کیلومتر در شهر مالی ملک عبدالله بسازد.

ساخت بلندترین تونل هایپرلوپ جهان در عربستان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گیزمگ، شرکت ویرجین هایپرلوپ وان(Virgin Hyperloop One) روابط خود را با عربستان سعودی گسترش داده و اعلام نموده است که دو برنامه برای توسعه راستا آزمایشی جدید در غرب این کشور دارد.

این همکاری به احداث طولانی ترین تونل هایپرلوپ در دنیا منجر خواهد شد و برای آزمایش فناوری هایپرلوپ و وسعت دید کشورهای حوزه خلیج فارس نسبت به این سیستم حمل و نقل آینده نگرانه استفاده خواهد شد.

سامانه توسعه یافته و آماده هایپرلوپ می تواند افراد و بارها را به وسیله لوله ها یا تونل های نزدیک به شرایط خلاء با سرعتی نزدیک به سرعت صوت جابجا کند.

ویرجین هایپرلوپ وان تنها یکی از چندین شرکت و استارتاپی است که در حال توسعه این فناوری هستند و تاکنون پیروز به آزمایش 500 متری در کالیفرنیا با سرعت 387 کیلومتر در ساعت شده است.

اما یک تونل 35 کیلومتری برنامه ریزی شده برای اتصال شهر مالی ملک عبدالله به شمال جده اجازه خودنمایی بیشتری به هایپرلوپ می دهد.

این مرکز علاوه بر میزبانی از این تونل آزمایشی، یک مرکز تحقیقاتی و تولیدی نیز در دل خود خواهد داشت و امیدوار است تاثیر سیلیکون ولی را در منطقه سرعت ببخشد.

محانود هلال دبیر این پروژه گفت: داشتن هایپرلوپ در شهر مالی ملک عبدالله به عنوان یک کاتالیزور برای ایجاد منطقه ای همچون سیلیکون ولی در عربستان و ایجاد توسعه نرم افزاری، تحقیقات فناوری پیشرفته و صنایع تولیدی عمل می نماید.

گفتنی است که تا راه اندازی این سامانه در عربستان راه زیادی باقی مانده است. عربستان سعودی و ویرجین هایپرلوپ وان ابتدا یک مطالعه را برای آنالیز امکان راه اندازی و تأثیر این سامانه انجام خواهند داد.

این شرکت قراردادهای مشابهی با دولت های اسپانیا و هند نیز منعقد نموده است و همچنین راه اندازی یک سامانه هایپرلوپ را برای ایالت میزوری آمریکا پیشنهاد نموده است.

ویرجین هایپرلوپ وان قبلا هم در خاورمیانه فعالیت نموده است و نقشه هایی برای توسعه یک شبکه متصل کننده مراکز شهرهای بزرگ شامل شهر کویت، جده عربستان و مسقط عمان دارد.

این شرکت می گوید راه اندازی یک سامانه هایپرلوپ برای عربستان سعودی می تواند سفر 10 ساعته بین ریاض و جده را به فقط 76 دقیقه کاهش دهد.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 6664

به "ساخت بلندترین تونل هایپرلوپ جهان در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت بلندترین تونل هایپرلوپ جهان در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید