فوربس: به نفع عربستان و روسیه است دموکرات ها در 2020 پیروز شوند، نه ترامپ

به گزارش مجله سلو بلاگ، یک مجله انگلیسی با انتشار مقاله ای به مساله کلی میزان تمایل عربستان و روسیه به پیروزی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات 2020 پرداخت اما پیروزی دموکرات ها و نه ترامپ را در راستای منافع اقتصادی آنها دانست.

فوربس: به نفع عربستان و روسیه است دموکرات ها در 2020 پیروز شوند، نه ترامپ

به گزارش مجله سلو بلاگ، مجله فوربس چاپ انگلیس در مقاله ای درباره علت حمایت محرمانه روسیه و عربستان از دموکرات ها در راستای شکست ترامپ نوشت: روسیه و عربستان از ترامپ حمایت می کنند و این رویکردی است که باید درباره آن تجدیدنظر شود، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دلایل بسکمک دارند که با ترامپ مخالفت کرده و از دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 حمایت کنند.

در واقع وضعیت اقتصادی این دو کشور بر احتمال پیروزی دموکرات ها در انتخابات سال آینده پایدار است زیرا اقتصاد این دو کشور بر تولید نفت و گاز متکی است. در روسیه گاز 40 درصد منابع طبیعی و بیش از نیمی از صادرات این کشور را تشکیل می دهد. در عربستان نیز نفت نیمی از درآمد ملی این کشور و 70 درصد از صادرات آن را تشکیل می دهد. شرکت نفت آرامکو در عربستان 60 درصد از منابع و 70 درصد از کارگران این کشور را به کار گرفته است.

فوربس در ادامه نوشت، ترامپ از منظر اقتصاد و اشتغال برای عربستان و روسیه خوب نبوده است. ترامپ با اجرای سیاست هایی که به افزایش تولید نفت و گاز کمک می کنند، به صورت غیرمستقیم به اقتصاد این دو کشور ضربه می زند. در سایه حضور ترامپ، تولید نفت آمریکا به شکل بی سابقه ای افزایش یافت و میزان تولید روزانه نفت به 12 میلیون بشکه و تقریبا بالاترین میزان در جهان رسید، علاوه بر اینها، تمامی دموکرات های برجسته به صورت غیرمستقیم وعده اجرای سیاست های مثبت را برای تجارت روسیه و عربستان و افزایش ارزش صنعت در این دو کشور داده اند.

اگر عربستانی ها و روس ها به بحث و گفت وگوها میان کاندیداهای دموکرات در شوراهای شهرداری ها توجه نشان می دادند، به این نشست ها علاقه مند می شدند.

سناتور کاملا هریس در این رابطه اظهار کرد: بدون تردید از ممنوعیت استخراج نفت شِیل (نفت شِیل نفت نامتعارفی است که از گرماکافت، هیدروژنه کردن و انحلال گرمایی خرده های سنگ نفت زا (شِیل نفتی) به دست می آید.) حمایت می کنم.

سناتور برنی سندرز گفت: هرگونه پیشنهادی برای جلوگیری از بحران آب و هوا باید شامل ممانعت از استخراج نفت شیل در مناطق خصوصی و دولتی باشد.

وی افزود: زمانی که به کاخ سفید می رسیم، زمان سوخت فسیلی سرانجام خواهد یافت و این شامل استخراج نفت شیل است.

سناتور الیزابت وارن نیز از ممنوعیت کامل استخراج نفت شیل حمایت کرد.

سناتور امی کلپچر گفت که در 100 روز اول پس از برگزاری انتخابات او یا تیمش قوانین استخراج نفت شیل را بررسی خواهد کرد و درباره مکان هایی که مجوز دریافت می کنند، تصمیم گیری خواهد کرد.

جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود، حفاری نفت یا گاز در اراضی فدرال را متوقف خواهد کرد.

هشت کاندیدای دموکرات گفتند، می خواهند حفاری نفت و گاز را در دریا متوقف کنند و بر اساس این سیاست ها، در تولید نفت و گاز بازنگری خواهند کرد، تولیدکنندگان آمریکایی حتی در سایه پیشنهادات محدود آمریکا این کار را سخت خواهند یافت و پول های سرمایه گذاری شده در این بخش برداشت خواهند کرد. با کاهش تولید در آمریکا قیمت جهانی نفت افزایش خواهد یافت و نتیجه آن زیان دیدن پروژه ها و سرمایه گذاران خواهد بود.

به نظر می رسد برخی آمریکایی ها برای تحمل تبعات اقتصادی توقف تولید سوخت های فسیلی آماده هستند و چیزی که دموکرات ها نیاز دارند اینست که بدانند این سیاست ها به اقتصادهایی چون روسیه و عربستان کمک می کنند و حمایتی اقتصادی و سیاسی برای پوتین و خاندان حاکم در عربستان را فراهم خواهند کرد، واقعیت اینست که کرملین و کاخ های ریاض باید از دموکرات ها و نه ترامپ حمایت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 8208

به "فوربس: به نفع عربستان و روسیه است دموکرات ها در 2020 پیروز شوند، نه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوربس: به نفع عربستان و روسیه است دموکرات ها در 2020 پیروز شوند، نه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید