لغو مذاکرات امنیتی آمریکا و چین

یک مقام ارشد آمریکایی بیان کرد، چین مذاکرات امنیتی با حضور وزیر دفاع آمریکا را که قرار بود در ماه اکتبر برگزار گردد، لغو کرد.

لغو مذاکرات امنیتی آمریکا و چین

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز این اقدام تنها چند روز پس از این رخ داد که یک مقام ارشد چینی اعلام نموده بود که هیچ دلیلی برای ترس و نگرانی از افزایش تنش ها میان دو کشور وجود ندارد.

یک مقام ارشد آمریکایی که در حوزه سیاست چین دخیل بوده و خواست نامش فاش نگردد، گفت: هنوز تعیین نیست که چه زمانی این مذاکرات از سرگرفته گردد.

این مقام آمریکایی گفت: هنوز تعیین نیست که دلیل لغو این مذاکرات چیست، اما اختلاف نظرهای بسیاری میان پکن و واشنگتن درباره مسائلی مانند فروش تسلیحات، فعالیت های نظامی در دریای چین جنوبی و تجارت میان دو کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: تنش ها میان دو کشور در حال افزایش است و این مساله ممکن است برای هر دو طرف خطرناک باشد.

با این حال وزارت خارجه آمریکا از هرگونه اظهارنظر در این باره خودداری کرد. از سوی دیگر وزارت خارجه و وزارت دفاع چین نیز درباره این اظهارات واکنش نشان ندادند.

چند روز گذشته منابع آگاه در پکن گفتند: ممکن است مذاکرات امنیتی میان دو کشور به دلیل افزایش تنش ها در روابط میان دو طرف برگزار نگردد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل پکن را به کوشش برای مداخله در انتخابات کنگره آمریکا که قرار است در ششم نوامبر برگزار گردد، متهم کرد.

این در حالی است که پکن قویا این اتهام را رد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 13 بهمن 1397 شناسه مطلب: 1176

به "لغو مذاکرات امنیتی آمریکا و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو مذاکرات امنیتی آمریکا و چین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید