ماتیس: تصمیمی برای تعلیق رزمایش های بیشتر با کره جنوبی نداریم

وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت ارتش این کشور برنامه ای برای آنکه تعداد بیشتری از رزمایش های نظامی بزرگ خود را در ارتباط با مذاکرات خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره به حال تعلیق درآورد، ندارد.

ماتیس: تصمیمی برای تعلیق رزمایش های بیشتر با کره جنوبی نداریم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که دیپلماسی بر سر سلاح های هسته ای کره شمالی مدتی است که به بن بست رسیده است.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در کنفرانسی خبری در پنتاگون گفت: هنوز تصمیمی درباره برگزاری رزمایش های بزرگ سال آینده میلادی گرفته نشده و تعلیق رزمایش های تابستان سال جاری به نشانه حسن نیت در قبال کره شمالی ممکن است دیگر ادامه نیابد.

تصمیم ماه ژوئن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای معلق کردن یک جانبه رزمایش های مشترک در اطراف کره شمالی بسیاری از برنامه ریزی های نظامی آمریکا را مختل نموده و مقامات از این اقدام به عنوان یک امتیاز زودهنگام به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی انتقاد کردند.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران با اشاره به نشست 12 ژوئن میان دونالد ترامپ و کیم جونگ اون گفت: ما در نتیجه این نشست در سنگاپور گامی برای معلق کردن چند مورد از بزرگترین رزمایش ها به نشانه حسن نیت برداشتیم.

او خاطر نشان کرد: ما هیچ برنامه ای نداریم که رزمایش های بیشتری را به حال تعلیق درآوریم و هنوز درباره متوقف کردن رزمایش های بزرگمان برای سال آینده میلادی تصمیمی نگرفته ایم.

ماتیس خاطر نشان کرد که رزمایش های کوچکتر از این معلق شدن معاف بوده و همچنان ادامه دارد.

این اظهارنظرهای ماتیس در برهه ای حساس برای مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی بعد از اقدام ترامپ در لغو نشست مقام های ارشد دو کشور مطرح شد.

کره شمالی هنوز نشانه ای دال بر اینکه بخواهد به صورت یک جانبه آن طور که دولت ترامپ تقاضا نموده سلاح های هسته ای اش را تسلیم کند، ارائه ننموده است.

ماتیس تاکید نمود: ما به شکلی بسیار نزدیک همانطور که من گفتم با وزیر امور خارجه کشورمان همکاری خواهیم کرد و هر آنچه او احتیاج داشته باشد مطمئنا ما برای تقویت این فرایند صورت خواهیم داد اما فعلا در حال حاضر صحبتی از معلق کردن رزمایش های بیشتر نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ماتیس: تصمیمی برای تعلیق رزمایش های بیشتر با کره جنوبی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماتیس: تصمیمی برای تعلیق رزمایش های بیشتر با کره جنوبی نداریم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید