محدودیت برای ورود زنان باردار به آمریکا ، کنسولگری باید زنان را معاینه کند

به گزارش مجله سلو بلاگ، آمریکا دستورالعملی را صادر کرد تا بر اساس آن در گردشگری زایمان محدودیت هایی اعمال گردد از جمله اینکه زنان قبل متقاضی سفر به آمریکا باید معاینه شوند تا معین گردد که باردار هستند یا نه

محدودیت برای ورود زنان باردار به آمریکا ، کنسولگری باید زنان را معاینه کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، این دستورالعمل با هدف محدود کردن شمار زنان بارداری تنظیم شده است که با ویزای گردشگری وارد خاک ایالات متحده می شوند؛ با این هدف که فرزندشان را در این کشور به جهان آورند و بتوانند برای نوزادان خود تابعیت آمریکا را اخذ نمایند.

بر اساس دستورالعمل جدید وزارت خارجه آمریکا که اجرای آن از امروز، آدینه، 4 بهمن، شروع خواهد شد، زنان بارداری که متقاضی ویزای گردشگری هستند باید مدرکی ارائه دهند که ثابت کند جدای از زایمان، دلیل دیگری برای این سفر دارند، از جمله مدرکی مبنی بر ضرورت پزشکی این سفر.

دونالد ترامپ که در نوامبر آینده بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت خواهد نمود، محدود کردن مهاجرتهای قانونی و غیرقانونی به آمریکا را در کانون تبلیغات انتخاباتی خود قرار داده است.

او در این چهار سال نیز بارها موضوع اعطای حق شهروندی به هر کسی که در ایالات متحده آمریکا متولد می گردد را به باد انتقاد گرفته، اما قادر به تغییر این قانون آمریکا نبوده زیرا چنین حقی در قانون اساسی این کشور درج شده است.

یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام نمود که دستورالعمل جدید با هدف کاهش خطرات برای امنیت ملی آمریکا از جمله فعالیت های جنایی مرتبط با سفر برای زایمان وضع شده است.

در این دستورالعمل همچنین گفته شده است که کارکنان کنسولگری باید زنان مسافر را معاینه نمایند تا تعیین گردد که باردار هستند یا خیر. با این وجود شرح نمی دهد که کارکنان کنسولگری چگونه باید چنین کاری را انجام دهند و تصمیم بگیرند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 12338

به "محدودیت برای ورود زنان باردار به آمریکا ، کنسولگری باید زنان را معاینه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت برای ورود زنان باردار به آمریکا ، کنسولگری باید زنان را معاینه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید