مزاحمت تلفنی؛ بزرگ ترین چالش آتش نشانی تربت جام

به گزارش مجله سلو بلاگ، فرزاد رشتی - خرسان رضوی-خبرنگار: مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تربت جام از 147 عملیات در 4 ماهه اول سال جاری اطلاع داد و گفت: از این تعداد، 70 عملیات مربوط به حریق و 77 مورد مربوط به امداد و نجات بوده است.

مزاحمت تلفنی؛ بزرگ ترین چالش آتش نشانی تربت جام

احمد قادری با بیان این که در حوادث مربوط به حریق طی این 4 ماه تلفات جانی نداشتیم، اضافه نمود: در عملیات امداد و نجات متاسفانه 10 نفر فوتی داشتیم که به علت غرق شدگی، سکته و تصادف بوده است. وی گفت: عملیات های امداد نجات در این چند ماه مربوط به مار، حیوانات خانگی و وحشی در شهر و منازل مسکونی، سقوط از ارتفاع، آب گرفتگی، غرق شدگی، نشت گاز، حبس شدن، تصادف و سرنگونی خودرو، اشیای حلقوی، ریزش چاه و سایر موارد بوده است.

مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تربت جام با تاکید بر اهمیت آموزش شهروندان در حوزه پیشگیری از حوادث و آمادگی در مقابل آن اظهار کرد: در 4 ماه ابتدای سال با برنامه ریزی های اجرا شده و تعاملاتی که بین دستگاه ها و مدارس و مهدکودک ها انجام شده، 520 نفر آموزش دیدند.

وی با بیان این که در این مدت 8 مورد کارشناسی در مورد حوادث اطفای حریق و امداد و نجات از سوی کارشناسان آتش نشانی اجرا شده است، گفت: از 70 حادثه مربوط به حریق که در 4 ماهه ابتدای سال رخ داده، 23 مورد عمدی، 26 مورد غیرعمدی و 21 مورد نامعلوم بوده است.

این مسئول به اهمیت آماده سازی نیروهای آتش نشانی اشاره نمود و اضافه نمود: به صورت هفتگی برنامه های آموزشی و مانوری در این محل برای آمادگی جسمانی و تمرین و تکرار موضوعات مورد احتیاج در عملیات ها توسط فرمانده شیفت ها برگزار و مسائلی مانند روش های نجات از چاه، ارتفاع، سرعت عمل در عملیات، استفاده سریع و بهینه از خاموش نماینده ها به صورت عملی انجام می گردد. به همین دلیل اخیرا یک دوره تست آمادگی جسمانی با حضور کلیه نیروهای آتش نشانی انجام شد که کارکنان قدرت بدنی و سرعت عمل و نیز موضوعات مرتبط را در یک رقابت محبت آمیز به مسابقه گذاشتند.

قادری با اشاره به این که 80 درصد تماس هایی که با آتش نشانی گرفته می گردد، مزاحمت است، گفت: تعداد محدودی از شهروندان با ایجاد مزاحمت تلفنی باعث ایجاد مشکل و خلل در امدادرسانی می شوند. اگر هنگام تماس تلفنی که به صورت غیرواقعی انجام شده، اتفاق ناگواری در شهر به وقع بپیوندد، این مزاحمت تلفنی ها باعث ارائه خدمات به موقع به شهروندان نخواهد شد و با مسائل بزرگی روبرو خواهیم شد. باید مردم با دستگاه های خدمات رسان همکاری بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: اغلب مردم از شماره تلفن های خدماتی اطلاع درستی ندارند و در خیلی از موارد به اشتباه به جای تماس با اورژانس، اتفاقات آب، برق یا گاز با آتش نشانی تماس می گیرند. باید دستگاه های متولی به صورت گسترده به این موضوع بپردازند. این مسئول در آتش نشانی اضافه نمود: مردم باید در زمان وقوع حوادث با خونسردی کامل توضیح حادثه، آدرس دقیق و یک شماره تماس قابل دسترس اعلام نمایند تا ماموران آتش نشانی در ارائه خدمات دچار مشکل نشوند و اگر مسئله ای در آدرس داشتند بتوانند تماس بگیرند. قادری ادامه داد: توقع ما از مردم همکاری با ماموران آتش نشانی است و باید خودروها در زمانی که در خیابان صدای آژیر خودروهای امدادرسانی را می شوند، راه را باز نمایند و در محل حادثه تجمع ننمایند تا خادمان مردم بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 6726

به "مزاحمت تلفنی؛ بزرگ ترین چالش آتش نشانی تربت جام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزاحمت تلفنی؛ بزرگ ترین چالش آتش نشانی تربت جام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید