معاون مرکل: ائتلاف نظامی در خلیج فارس ایده خوبی نیست

به گزارش مجله سلو بلاگ، معاون صدر اعظم آلمان با بیان اینکه به طرح آمریکا برای ایجاد یک ائتلاف دریایی در منطقه خلیج فارس بدبین است، گفت: این طرح را ایده خوبی نمی دانم.

معاون مرکل: ائتلاف نظامی در خلیج فارس ایده خوبی نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اولاف شولتز وزیر دارایی و معاون صدر اعظم آلمان می گوید همه طرف ها باید برای کاهش تنش در منطقه خلیج فارس و جلوگیری از بروز یک بحران تازه، کوشش نمایند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، شولتز روز سه شنبه در مصاحبه با نشریه فونکه در خصوص تنش های اخیر منطقه، گفت: هدف تمام سیاستمداران مسئول، باید رصد هوشیارانه و دقیق اوضاع و خودداری از حرکت به سمت یک بحران بزرگتر باشد.

شولتز همچنین گفت آلمان در موضوع ایران هماهنگی نزدیکی با فرانسه و انگلیس دارد و هدف اصلی سه کشور همچنان حفظ توافق هسته ای است.

او در مصاحبه ای دیگر که امروز با شبکه زد دی اف اجرا شده، با تکرار این موارد، در خصوص طرح آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در منطقه خلیج فارس، گفته است: من به این [طرح] بسیار بدبین هستم و فکر می کنم افراد زیاد دیگری هم بدبینی مشابهی دارند.

معاون صدر اعظم آلمان با اشاره دوباره به لزوم حفظ آرامش در خلیج فارس، گفت: به همین دلیل است که فکر می کنم این ایده خوبی نیست.

او در پاسخ به این سؤال که آیا دیگر احزاب حاضر در ائتلاف حاکم آلمان نیز همین موضع را دارند، گفت: بله، احساس من این است.

روز گذشته هم وزارت خارجه آلمان در واکنش به گفته های سفیر آمریکا در برلین که اروپایی ها را به پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس دعوت نموده بود، گفت آلمان هیچ قولی در این رابطه به واشنگتن نداده است.

وزارت خارجه آلمان از ارائه جزئیات درباره طرح آمریکا خودداری نموده، اما گفته است که کاستن از تنش ها و کوشش های دیپلماتیک باید در اولویت قرار بگیرند.

برلین پیش از این نیز پیوستن به کارزار فشار حداکثری آمریکا به ایران را رد نموده بود.

آمریکا که در سه ماه گذشته با اقداماتی نظیر لغو معافیت های تحریمی واردنمایندگان نفت ایران، اعزام چند هزار نیروی نظامی و استقرار ناو هواپیمابر و بمب افکن در منطقه، به تنش در خلیج فارس دامن زده است. واشنگتن همچنین در کوشش است تا به بهانه حراست از آزادی تردد دریایی، ائتلافی نظامی در خلیج فارس و تنگه هرمز ایجاد کند.

م

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 6743

به "معاون مرکل: ائتلاف نظامی در خلیج فارس ایده خوبی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون مرکل: ائتلاف نظامی در خلیج فارس ایده خوبی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید