مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

به گزارش مجله سلو بلاگ، در خلیج سنت لورنس در آنسوی سواحل استان کبک کانادا جزیره ای به نام مگدالن (Magdalen) وجود دارد که حدود 12 هزار نفر در آن زندگی می نمایند. نکته جالب درباره افراد این جزیره این است که تقریبا همه کسانی که در این جزیره ساکن هستند نوادگان بازمانده های کشتی های غرق شده هستند.

مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

امروز بیشتر افراد این جزیره به زبان فرانسوی حرف می زنند و فقط حدود 550 نفر آن ها انگلیسی زبان هستند. ساکنان این جزیره نوادگان افرادی هستند که از انگلیس، ایرلند و اسکاتلند به این جزیره آمدند. این جزیره کاملا از نقاط دیگر دنیا جدا افتاده است، به خصوص در فصل زمستان که انجماد این خلیج، سفر به دیگر نقاط با کشتی و قایق را غیرممکن می نماید.

اعتراض ناخداهای کشتی های مختلف بالاخره شنیده شد و در اوایل دهه 1870 اولین فانوس دریایی در این محل درست شد، تعداد فانوس های دریایی این جزیره امروز به 6 عدد رسیده است. خیلی از کشتی هایی که در جزیره مگدالن غرق شدند در اعماق دریا هستند اما برخی از آن ها را می توانید به راحتی از ساحل ببینید. کشتی هایی که در سرنوشتی غم انگیز در دریا غرق شدند تعدادی از مسافرین آن ها کشته و تعدادی هم به جزیره مگدالن پناه آوردند. خیلی از این کشتی های غرق شده را هم می توانید در نقاط مختلف این جزیره در شکل های مختلف ببینید. در این جزیره خانه های بسیاری از چوب های این کشتی های غرق شده ساخته شده اند و حتی کلیسای صد ساله جزیره هم از همین چوب ها درست شده است.

منبع مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 37071

به "مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید