مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش مجری سفرهای گردشگری: کتابخانه هاسکل (Haskell) دو آدرس مختلف دارد! عده ای می گویند این کتابخانه در کشور کاناداست و عده ای هم آن را متعلق به آمریکا می دانند اما در کمال تعجب هر دو گروه درست می گویند! حتما می پرسید مگر می گردد یک کتابخانه در آن واحد در دو کشور جداگانه قرار داشته باشد؟ بله این کتابخانه معروف و بزرگ در مرز بین کانادا و آمریکا نهاده شده است و با معماری جذابش یکی از معروف ترین کتابخانه های جهانست.

مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است

در مرز بین کانادا و آمریکا و در راستای این کتابخانه، 5 ساختمان دیگر هم هست که بین مردمان دو کشور مشترک اند. از طرفی آب ساکنان این دو شهر مرزی هم به صورت کاملا تعاملی تامین می گردد به طوری که آب آشامیدنی از چاه های کانادا گرفته و در مخزنی در آمریکا ذخیره می گردد سپس به وسیله سیستمی که کنترل آن به عهده کانادایی هاست بین مردم توزیع می گردد.

البته این دو شهر مرزی از گذشته های دور با هم تعامل داشتند مثلا قدیم ها زنانی که در شهر مرزی و کانادایی ستنستید زندگی می کردند بچه ها شان را برای معاینه پیش دکترهای استان ورمانت آمریکا می بردند و خیلی از ساکنان این شهر، دو شهرونده هستند.

در داخل کتابخانه و همینطور خانه اپرا همه چیز مشترک است؛ مردمان کانادا و آمریکا اینجا را میراثی مشترک می دانند که می توانند ساعت ها در سالنش مطالعه و کتاب بخوانند. در واقع این مکان فرهنگی بهانه ای شده تا مردمان این دو کشور هم را ببینند و بدون هیچ مسئله ای با هم در تعامل باشند. در داخل ساختمان کتابخانه یک خط مشکی روی زمین سالن مطالعه کشیده شده که مرز بین کانادا و آمریکا را تعیین نموده است. در بالای کتابخانه یک خانه اپرا هست که خطی مورب در بین جایگاه هایش نهاده شده است به گونه ای که نیمی از استیج و جایگاه ها در سمت کانادایی و بقیه جایگاه ها در سمت آمریکایی است برای همین این خانه اپرا تنها خانه اپرای آمریکاست که استیج ندارد! همین شرایط در کتابخانه هم وجود دارد و همه چیز بین کانادایی ها و آمریکایی ها تقسیم شده است! کتاب بچه ها در سمت آمریکایی و دیگر مجموعه ها و اتاق مطالعه در سمت کانادایی است پس می توانیم بگوییم که اینجا تنها کتابخانه آمریکاست که هیچ کتابی در آن نیست!

منبع مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است

انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 39306

به "مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید