نانوپوشش ابرآبگریز آنتی باکتریال ویژه سطوح شیشه ای تولید شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، یکی از شرکت های عرضه کننده محصولات نانویی، به تازگی محصول جدیدی به بازار عرضه کرده که روی سطوحی نظیر شیشه قرار می گیرد و در عین شفاف بودن موجب آبگریزی و بروز رفتار های ضدمیکروبی می شود.

نانوپوشش ابرآبگریز آنتی باکتریال ویژه سطوح شیشه ای تولید شد

به گزارش گروه فناوری مجله سلو بلاگ، شرکت نانوگرافن (GrapheneCA) تامین کننده و تولیدکننده محصولات گرافنی گفت که در حال اضافه کردن یک محصول آنتی باکتریال جدید برای محافظت از سطوح شیشه ای در مکان های عمومی و خصوصی است تا سطوح مختلف را از گزند میکرواورگانیسم های خطرناک مصون دارد.

شرکت نانوگرافن پیروز به توسعه یک پوشش مبتنی بر سرامیک تقویت شده با گرافن شده است که در آن از یک اضافه کردنی ضدمیکروبی به منظور محافظت از انواع شیشه تا دو سال، استفاده کرده است. این پوشش ابرآبگریز به طور مداوم از سطوح محافظت می کند.

این محصول به صورت مشترک با سازنده های پوشش های تخصصی ویژه هوافضا تولید شده است که بسیار کاربرپسند بوده و استفاده از آن آسان است. به محض اعمال روی سطح، در مدت 20 دقیقه خشک شده و برای چشم انسان غیرقابل مشاهده است.

این شرکت می گوید که پوشش تولیدی آن ها راه حلی ایده آل برای استفاده در درب های شیشه ای، ویترین فروشگاه ها و محافظ های پلکسی گلاس در بانک ها، مغازه ها و دفاتر و همچنین تاکسی ها و سیستم حمل و نقل است.

این پوشش به گونه ای طراحی شده که می توان آن را به رنگ و لاک روی دیوار ها و سطوح مختلف اضافه کرد و در نهایت، میکرواورگانیسم ها را از محیط حذف نمود. این اضافه کردنی به رنگ مورد استفاده در مناطق پرخطر نظیر ایستگاه های مترو، سالن های ورزشی و فرودگاه ها اضافه می شود.

فرمولاسیون این شرکت به گونه ای است که موجب محدود شدن متابولیسم سلولی میکرواورگانیسم ها شده که این کار با محدودیت در تنفس و تقسیم سلولی انجام می شود. ارزیابی ها نشان می دهد که میکرواورگانیسم ها بعد از تماس با سطح دارای این پوشش گرافنی، از بین می فرایند.

سرگئی واسرکرسنسکی از مدیران شرکت نانوگرافن می گوید: تلاش مداوم شرکت نانوگرافن برای کاهش آلودگی سطوح از گزند عوامل بیماری زا، به تولید این محصول محافظ ختم شده است، محصولی که برای برخی از آسیب پذیرترین سطوح مانند شیشه و دیگر قطعات شیشه ای در مکان های مشترک مناسب است.

در اوایل سال جاری، شرکت نانوگرافن یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کرده که اکنون چندین پوشش ضدمیکروبی پیشرفته از جمله Dr. Nano, Dr. Metal و Dr. Wall را در این فروشگاه ارائه کرده است. این فناوری توسط آزمایشگاه معتبر، دارای استاندارد 17025 و مطابق با دستورالعمل ASTM E 2180 برای تعیین خواص ضدمیکروبی و فعالیت مواد اضافه کردنی در پلیمر آزمایش شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 24065

به "نانوپوشش ابرآبگریز آنتی باکتریال ویژه سطوح شیشه ای تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوپوشش ابرآبگریز آنتی باکتریال ویژه سطوح شیشه ای تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید