نهاد های نظارتی همدان در برابر تخلفات واگذاری شرکت غله چه نموده اند؟

به گزارش مجله سلو بلاگ، مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: مساله اصلی و کنونی درباره شرکت غله همدان این است که نهاد های نظارتی در برابر تخلفات اجرا شده در این شرکت، چه نموده اند؟

نهاد های نظارتی همدان در برابر تخلفات واگذاری شرکت غله چه نموده اند؟

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، مهدی راستانی، مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز آدینه همدان به موضوع واگذاری شرکت غله همدان و سیلو های شهیدان زارعی پرداخت و اظهار کرد: براساس اصل 44 قانون اساسی، واگذاری نهاد های مالی دولتی به بخش خصوصی، مورد قبول است، اما در چند سال اخیر فرایند خصوصی سازی ها به نابودی کارخانه ها انجامیده است.

راستانی با اشاره به واگذاری غله همدان به بخش خصوصی گفت: زمانی که بحث واگذاری این شرکت مطرح شد، کارشناسان متعددی اعتراض کردند، چون سپردن شرکت های غله که ارتباط تنگاتنگی با آذوقه و خوراک مردم دارد، مسائل زیادی را به وجود می آورد.

مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان به 12 برابر شدن واگذاری ها به بخش خصوصی در سال آینده اشاره نمود و گفت: اگر قرار است فرایند واگذاری نهاد ها و شرکت های بزرگ دولتی به بخش خصوصی به همین فرایند باشد، سال آینده مسائل ما در این زمینه افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به نحوه واگذاری غله همدان، گفت: کارخانه غله همدان با 770 میلیون تومان به سرمایه گذاری از خارج استان که در این زمینه اهلیت ندارد واگذار شد. در سال 97 هم سیلو های شهیدان زارعی با قیمت 16 میلیارد تومان به شکل اقساطی به یک لاستیک فروش واگذار شد.

راستانی اعلام کرد: قیمت سیلو های شهیدان زارعی در واقع یک دهم قیمت واقعی بود. فقط 35 هزار متر مربع اراضی تحت اختیار این سیلو ها است و به نظر می رسد خریدار سیلو ها حتی قیمت زمین را هم پرداخت ننموده است.

وی ادامه داد: سرمایه گذار غله همدان اکنون کارخانه را رها نموده و اکنون این کارخانه را پیمانکار اداره می نماید! حالا مساله ای که وجود دارد این است که نهاد های نظارتی استان در زمان این واگذاری کجا بوده اند؟

مسئول سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان به پیگیری های دانشجویان برای رسیدگی به این مساله اشاره نمود و گفت: با وجود پیگیری ها و نامه نگاری های ما به استاندار و دادستان همدان و برگزاری جلسات متعدد با مسئولان استانی و بعضی از نمایندگان مجلس، به جز یک یا دو نفر از این مسئولان، اقدام عملی و موثری را برای حل مشکل شرکت غله همدان صورت نداده اند.

وی توضیح داد: در سایه سکوت مسئولان استانی، کار به جایی رسیده است که پیگیری موضوع به وسیله رئیس قوه قضاییه در حال اجرا است.

لازم به ذکر است، در حاشیه نماز آدینه، دانشجویان طوماری در حمایت از کارگران و کارکنان شرکت غله همدان نوشته و از مردم برای آن امضا گرفتند. همچنین بیانیه ای با امضای تشکل های دانشجویی استان همدان در حاشیه این مراسم بین نمازگزاران شرح شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 12470

به "نهاد های نظارتی همدان در برابر تخلفات واگذاری شرکت غله چه نموده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهاد های نظارتی همدان در برابر تخلفات واگذاری شرکت غله چه نموده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید