مجلس عراق از آمریکا شکایت می نماید

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق امروز (یکشنبه) اعلام نمود میخواهد از حمله آمریکا به شورای امنیت شکایت کند.

مجلس عراق از آمریکا شکایت می نماید

فالح الخزعلی کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق در این رابطه گفت: این کمیته موضوعات مختلفی را برای آنالیز در جلسه امروز مجلس آماده نموده که از جمله آنها پیش نویس قانون توافقنامه استراتژیک امنیتی و الزام دولت برای شکایت به شورای امنیت پیرامون حمله اخیر آمریکا به خاک عراق است.

وی اضافه نمود: وجود پایگاه های آمریکایی در عراق اشغالگری در پوششی قانونی بوده و منشأ نگرانی کشورهای همسایه است. الخزعلی گفت: کمیسیون امنیت و دفاع مجلس با هرگونه توافق در زمینه تجاری، مالی و فرهنگی مخالف نیست. توافقنامه امنیتی نیز بر عدم مداخله نیروهای آمریکایی در امور داخلی تصریح دارد و مقصود از این توافقنامه تنها آموزش و تجهیز نیروهای عراقی است.

همچنین ریاض المسعودی نماینده ائتلاف سائرون در مجلس عراق گفت: مجلس در آمادگی کامل قرار داشته و برای پاسخ به درخواست های دولت فدرال در خصوص توافقنامه امنیتی میان آمریکا و عراق مصمم است. چه این درخواست اصلاح این توافقنامه یا لغو آن باشد.

مجلس عراق برای آنالیز حضور نیروهای آمریکایی در این کشور هم اکنون در حال برگزاری است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 12017

به "مجلس عراق از آمریکا شکایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس عراق از آمریکا شکایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید