پارک فناوری پردیس به سایت ماهواره ای بومهن متصل شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، پارک فناوری پردیس در راستای بهبود امکانات ارتباطی در سطح مجموعه خود، به سایت ماهواره ای بومهن متصل شد.

پارک فناوری پردیس به سایت ماهواره ای بومهن متصل شد

به گزارش گروه فناوری مجله سلو بلاگ، پارک فناوری پردیس به سایت ماهواره ای بومهن در بستر فیبر نوری متصل شد. کمیل زندی مدیر کل نگهداری و تعمیرات پارک فناوری پردیس با اعلام این خبر، گفت: این سایت یکی از سه مرکز اصلی تبادل سیگنال های ارتباطی کشور است و برقرار شدن این جهت ارتباطی، برای شرکت های عضو پارک و شرکت هایی که قرار است در آینده به مجموعه پارک اضافه شوند بسیار مفید خواهد بود.

وی در مورد علت انجام این پروژه گفت: پارک فناوری پردیس در منطقه کوهستانی قرار گرفته و این شرایط جغرافیایی، پیشرفت زیرساخت ارتباطی را کند کرده است. در این حال با توجه به تلاش های زیادی که برای بهبود فضای ارتباطی پارک اجرا شده، به پیشرفت های خوبی در این زمینه دست یافتیم. حتی می توان گفت در حال حاضر هیچ محدودیتی در این حوزه داخل پارک وجود ندارد.

زندی در ادامه گفت: رشد فناوری های نوین ارتباطی به قدری سریع است که هیچ کس نمی تواند آن ان را نادیده بگیرد. برای پیشرفت تنها راه چاره این است که خود را با رشد پرشتاب تحولات در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات منطبق سازیم و با رفع کردن معایب آن، پارک را از مزایایش بهره مند سازیم.

وی بیان داشت: تامین و مدیریت بستر اصلی ارتباطات کشور برعهده شرکت ارتباط زیرساخت است. اتصال پارک به زیرساخت در واقع ارتباط با هر نقطه دلخواه در داخل و حتی خارجازکشور است. علاوه بر آن، با این اقدام زمینه فعالیت تمام شرکت های fcp در داخل مجموعه فراهم شد.

مدیرکل نگهداری و تعمیرات پارک فناوری پردیس، با اشاره به مزیت های اتصال به سایت بومهن گفت: با عملیاتی شدن این پروژه، احتمال ایجاد بازار انحصاری در این زمینه به نفع شرکتی خاص تقریبا به صفر رسید. به عبارت دیگر فضای رقابتی شکل گرفت که درنتیجه آن جلوی افزایش بهای پرداختی در ازای خدمات ارایه شده در زمینه IT و ICT گرفته شد.

زندی ضمن اشاره به اینکه تا به امروز در داخل مجموعه قطعی کابل فیبرنوری نداشته ایم و تمام قطعی ها در بیرون از مجموعه اتفاق افتاده است، ادامه داد: در واقع قابلیت اطمینان بستر های ارتباطی پارک با فضای بیرون افزایش یافت. همچنین شرکت ها تقاضای افزایش ظرفیت جهت های ارتباطی در پارک را داشتند که با اجرای این پروژه، ظرفیت جهت های ارتباطی 2 برابر شد.

وی گفت: اقدامات الزامی قانونگذار جهت استقرار شرکت های خدمات دهنده در پارک فراهم شده و در این زمینه فضای رقابتی شکل خواهد گرفت.

مدیرکل نگهداری و تعمیرات پارک فناوری پردیس در مورد میزان هزینه های استفاده از این خدمات اظهار داشت: هزینه های استفاده از خدمات توسط سازمان تنظیم مقررات مشخص می شود. این هزینه بسته به نوع و سطح خدمات مقدار هزینه متغیر است.

وی با بیان اینکه نظارت بر ارائه خدمات مخابراتی در پارک بر عهده این اداره کل نهگداری و تعمیرات پارک است، گفت: سعی کرده ایم که از تصدی گری در این حوزه پرهیز کنیم، اما به صورت کامل روی فعالیت سرویس دهنده های داخل مجموعه نظارت داریم تا امکانات به نفع شرکت های بزرگ مصادره نشود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 25257

به "پارک فناوری پردیس به سایت ماهواره ای بومهن متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک فناوری پردیس به سایت ماهواره ای بومهن متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید