پایگاه هوایی سعودی سوختگیری سریع تانکرهای سنتکام را مهیا کرد

به گزارش مجله سلو بلاگ، یک پایگاه هوایی سعودی امکان سوختگیری سریع تر هواپیماهای تروریست های سنتکام مستقر در منطقه را فراهم کرده است.

پایگاه هوایی سعودی سوختگیری سریع تانکرهای سنتکام را مهیا کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه های خبری از استفاده بیشتر تروریست های سنتکام مستقر در منطقه از پایگاه هوایی شاهزاده بن سلطان سعودی برای انجام سریعتر فرایند سوختگیری اشاره کردند.

به نوشته وبگاه نیروی هوایی آمریکا پایگاه هوایی بن سلطان امکان سوختگیری سریع برای بوئینگ سوخت رسان کی سی-135استراتو را فراهم کرده است. وظیفه این تانکرهای سنتکام سوخت رسانی به هواپیماها و جنگنده های این نیروها در منطقه است.

یکی از خلبانان تانکرهای تروریست های سنتکام گفته است که اینک فرایند سوختگیری در پایگاه بن سلطان سریع تر شده و سوختگیری 85 هزار پوندی در کمتر از نیم ساعت انجام می شود. این خلبان آمریکایی در ادامه گفته که این تسهیلات به ما امکان می دهد تا توانایی سوخت رسانی را در منطقه فراهم کنیم وعملیات جنگی را ادامه دهیم.

هور برینک یک مقام نظامی ارشد آمریکایی نیز به اهمیت فرایند سوخت رسانی به جنگنده های آمریکا در منطقه اشاره کرده است.

پنتاگون چندی قبل اعلام کرده که برای تقویت نیروهای تروریست سنتکام مستقر در منطقه، شماری نیرو راهی خاورمیانه میکند. این نیروها که متعلق به تیپ رزمی، هوایی این کشور از پایگاه های فورت هود و تگزاس هستند قرار است در خاورمیانه مستقر شوند.

به گفته مقامات آمریکایی،این نیروها به نیروهای سنتکام مستقر در منطقه ملحق شده و به آنها کمک میکنند. قرار بود این نیروها زودتر راهی خاورمیانه شوند، اما شرایط جوی و برخی موارد دیگر مانع اجرای این ماموریت در زمان مقرر شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 22733

به "پایگاه هوایی سعودی سوختگیری سریع تانکرهای سنتکام را مهیا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه هوایی سعودی سوختگیری سریع تانکرهای سنتکام را مهیا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید