پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره ای

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران، اکبر نیک زاد یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان داراب فارس اضافه کرد: پرداخت وام 200 میلیون تومان با سود 5 درصد و بازپرداخت 20 ساله و ضمانت زنجیره ای قابل اجراست.

پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره ای

وی ادامه داد : خسارت جان مردم با رقم قابل جبران نیست، مجلس شورای اسلامی و هیات وزیران وجوهی را در اختیار بانک ها گذاشته تا با سفته زنجیره ای با مدیریت بنیاد مسکن واحد های مسکونی مقاوم سازی گردد. چرا یک رییس بانک باید طوری رفتار کند و قانون را پیچیده کند که مردم به راحتی نتوانند از این تسهیلات در اختیار بانک استفاده نمایند؟

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: بانک نباید خواسته خارج از قانون از مردم داشته باشد، قانون گفته سفته زنجیره ای برای گرفتن تسهیلات بنیاد مسکن کافی است، نباید قانون را برای مردم پیچیده کنیم. بانک هایی را که همکاری ننمایند معرفی می کنیم و در برابر این موضوع کوتاه نمی آییم. اگر بانکی سندی بیشتر از سفته زنجیره ای از مردم برای پرداخت تسهیلات خواست حتما موضوع را پیگیری خواهیم کرد و طبق قانون با بانک برخورد می گردد.

او گفت: از سال 74 که حدود 7 درصد از روستاها در کشور مقاوم سازی شده بودند، تا همین سال ها کار مقاوم سازی ادامه دارد. با همین سفته های زنجیره ای این مقاوم سازی ها اجرا شده است. اکنون هم با همین سفته های زنجیره ای در طرح جهش مسکن پرداخت تسهیلات انجام خواهد شد.

نیک زاد با بیان اینکه طرح جهش مسکن قانونی است که دولت را موظف به احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال می نماید ادامه داد: جهش مسکن طرحی است که همه دستگاه ها را موظف به ارائه بانک اطلاعات زمین می نماید و برای بانک ها تکالیف اختصاص تسهیلات به سازندگان در نظر گرفته است.

او در این نشست به موضوع مسکن مهر هم اشاره نمود و با بیان اینکه مسکن مهر نقاط ضعف و قوت دارد باید نقاط ضعف آن را رفع کنیم و بر نقاط قوت بیفزاییم، اضافه نمود: بنا بر این نباید همه چیز مسکن مهر را فقط در نقاط ضعف و نقاط قوت ببینیم، بنیاد مسکن در این طرح هم مشارکت کرد و طرح هایی به اجرا درآورد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ادامه داد: در بسیاری از طرح های مسکن مهر شهرداری ها مسوولیت دارند و بعد از اسکان مردم شهرداری ها باید موضوع جمع آوری زباله را انجام دهند، ساماندهی فاضلاب در این شهرک ها مسوول دارد و شرکت های آبفا باید آن را انجام دهند، نباید بپنداریم که چون بنیاد مسکن مجری این طرح ها بوده است بنابر این همه فعالیت های جانبی در شهرک های مسکن مهر هم باید به عهده بنیاد مسکن باشد.

او بیان نمود: بعضی از شرکت های وابسته به بنیاد مسکن در تهران و شهرهای دیگر فعالیت های عمرانی در حال انجام دارند. در طرح های احداث راه آهن، مترو، زیر گذر و رو گذر این شرکت ها فعال هستند. بنا بر این دایره فعالیت های بنیاد در همه جای کشور و در طرح های مختلف گسترده است.

این مقام مسئول ادامه داد : بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی است که یک ریال بار اقتصادی برای دولت ندارد ، مشکلاتی که ایجاد می گردد و اعتبارات هم محدود است بنیاد وارد می گردد و خدمت می نماید. در بسیاری از جاها کلیددار شهر شهردار است و شهرداری باید در طرح های توسعه شهری مشارکت کند. طرح های آب و برق ، فاضلاب در این بسیاری از شهرک ها که بنیاد مسکن طرحی را اجرا نموده است را هم پیگیری می کنیم و به وزرای مسوول هم انتقال می دهیم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه گفت: برای بازنگری طرح های هادی حتما اولویت داریم ، باید بسیاری از طرح های هادی بازنگری شوند تا زمینه ماندگاری مردم در روستاها فراهم گردد ، فراوری در روستا باید احیا گردد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 38342

به "پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن با ضمانت زنجیره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید