پیک مصرف اب در استانهای مرکزی و جنوبی ادامه دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، شاهین پاک روح با بیان اینکه اثرات خشکسالی بر آب های زیرزمینی و سطحی موجب گردیده شرایط سختی از نظر آبی در کشور حاکم گردد، اظهار داشت: در شرایط فعلی تغییرات اقلیمی و خشکسالی که بیش از 15 سال از آن در کشور می گذرد باید بپذیریم خشکسالی یک واقعیت است نه پدیده. 334 شهر کشور درگیر تنش آبی است که حدود 35 میلیون جمعیت کشور را شامل می گردد و حدود 6 هزار روستا در کشور با جمعیتی حدود 2 میلیون نفر با تانکر آبرسانی می شوند؛ از این­ شهرها­، تعدادی کمتر از 10 درصد تنش آبی دارند تعدادی کمتر از 20 درصد و حدود 17 میلیون از جمعیت شهری بیش از 20 درصد تنش آب دارند.

پیک مصرف اب در استانهای مرکزی و جنوبی ادامه دارد

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای کشور با اشاره به اینکه سرانه آب تجدید پذیر به حد اقل رسیده است خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی سازگاری با محیط باید ایجاد کنیم. سرانه آب در کشور ما به ازای هر نفر 1400 متر مکعب بود که قطعاً این عدد امسال خیلی کمتر گردیده است. تنش آبی معادل 10 درصد است که اگر این میزان در مصرف آب صرفه جویی گردد تنش آبی را با شرایط بهتری سپری می کنیم.

پاک روح با اشاره به اینکه طرح های زیادی در زمینه تأمین آب و مدیریت در دست اجرا داریم، اضافه کرد: خیلی از این طرح ها به بهره برداری رسیده مانند 800 حلقه چاه جدید حفر و به بهره برداری رسیده و در زمینه مدیریت تقاضا نیز مدیریت فشار آب و مشارکت خوب مردم در صرفه جویی توانستیم کمبود آب را مدیریت کنیم. در برخی از شهرها میزان مصرف آب 40 تا 50 درصد به دلیل ­استفاده از کولرهای آبی افزایش یافته است در حالی که میانگین مصرف کولرهای آبی با حدود 6 تا 8 درصد کارکرد در روز حدود 250 لیتر در شبانه روز یعنی به اندازه مصرف یک شهروند است.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای کشور اضافه کرد: به طور مثال در کرمان که میزان تبخیر بیشتر است حدود 700 لیتر در روز کولرهای آبی مصرف می نمایند و این میزان مصرف در اقلیم هایی مانند فلات مرکزی وجود دارد.

منبع: mehrnews.com
اخبار و مقالات مرتبط با "پیک مصرف اب در استانهای مرکزی و جنوبی ادامه دارد"

بهمن کیانی والا در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری مسابقات شنای جام زنده رود در استان اصفهان گفت: مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات شنای جام زنده رود سه شنبه برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگاران، سید علی آقازاده عصر روز چهارشنبه در حاشیه رسیدگی به مشکلات مردم استان مرکزی از طریق سامانه سامد، در جمع خبرنگاران گفت: بخشی از وظایف و کارهای مهم مسئولان ارتباط مستقیم با مردم است و سامانه سامد تقریبا همین ارتباط مستقیم را ایجاد می نماید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، تاریخ پایان اجراهای روی صحنه رفته در تالار های مختلف مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که این مجموعه از روز اول تا هفتم شهریور ماه میزبان آثار نمایشی هفدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک خواهد بود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی با بیان اینکه مقبره‌ شهدا در بجنورد، با داشتن ویژگی‌های معماری در سال 1382 در فهرست آثار ملی ثبت شده است، اظهار کرد: در مذاکرات سه‌جانبه با ارتش و شهرداری بجنورد، این مکان با کاربری پارک موزه احیا می‌شود.

به "پیک مصرف اب در استانهای مرکزی و جنوبی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با پیک مصرف اب در استانهای مرکزی و جنوبی ادامه دارد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید