چهار طلا در انتظار ووشوی ایران در یونیورسیاد

به گزارش مجله سلو بلاگ، سانداکاران ایران با پیروزی در مرحله نیمه نهایی مسابقات ووشو یونیورسیاد چهار مدال نقره را برای تیم ملی ایران قطعی کردند.

چهار طلا در انتظار ووشوی ایران در یونیورسیاد

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران به چین تایپه، تیم ملی ووشوایران با چهار سانداکار در رقابت های ووشو یونیورسیاد حاضر شده است. از عصر دوشنبه مبارزات مرحله نیمه نهایی بخش ساندای این رقابت ها با حضور سه سانداکار مرد و یک سانداکار زن تیم ملی ایران پیگیری شد. چهار نماینده ایران توانستند ضمن راه یابی به مرحله فینال این دوره از مسابقات یونیورسیاد مدال های نقره خود را قطعی نمایند.

حمیدرضا لادور، نماینده 80 کیلوگرم ایران در بخش ساندای مردان به مصاف حریف ترکیه ای خود سلیم کازانسی یاووز رفت. او توانست با پیروزی در دو راند متوالی رقیب ترکیه ای خود را از پیش رو برداشته و به عنوان نماینده 80 کیلوگرم ایران راهی مرحله فینال گردد و باید در آخرین مبارزه خود به مصاف لی شنگ نان از چین برود. لادور با حضور در این مرحله مدال نقره خود را قطی نموده است.

جعفر شیرزاد، سانداکار وزن 70کیلوگرم ایران نیز توانست با پیروزی در مقابل کاراپت تووسیان حریف ارمنستانی خود راهی مرحله فینال گردد. او پیش از این عبدالخالیکوف نماینده کشور روسیه را در مرحله یک چهارم نهایی شکست داده بود. شیرزاد با پیروزی دراین مرحله راهی فینال مسابقات شد. او در این مرحله باید با روسلان لبیروف قزاقستانی مبارزه کند.

عرفان آهنگریان دیگر سانداکار تیم ملی ووشو ایران در وزن منفی 60 کیلوگرم مردان توانست در سومین مبارزه خود علی ماگومدوف دیگر نماینده کشور روسیه را در دو راند متوالی شکست داده و نتیجه را به سود خود به خاتمه برساند. آهنگریان آخرین ملاقات خود در مرحله فینال را باید مقابل ژائو فوژیانگ از کشور چین به روی سکو برود ودر صورت پیروزی به مدال طلای اینمسابقات دست پیدا می نماید.

آرزو سلیمی نیز تنها سانداکار تیم ووشو بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی وزن 52 کیلوگرم مسابقات یونیورسیاد است. او در مصاف با نماینده کشور اندونزی جونیتا مالائو به پیروزی رسید و توانست با صعود به مرحله فینال این دور از رقابت ها مدال نقره خود را قطعی کند. سلیمی در فینال این مسابقات باید با کیم هیه بین از کره جنوبی مبارزه کند.

بدین ترتیب عرفان آهنگریان در وزن منفی 60 کیلوگرم، جعفر شیرزاد در وزن منفی 70 کیلوگرم و در وزن منفی 80 کیلوگرم حمیدرضا لادور سه ووشوکار مرد ایران بودند که به همراه آرزو سلیمی تنها بانوی ووشو کار ایرانی با پیروزی در مقابل حریفان به مرحله فینال مسابقات ووشو یونیورسیاد دانشجویان دنیا صعود کردند. با نتیاج امروز ملی پوشان ووشو چهار مدال نقره برای تیم ملی ایران قطعی شده است.

راهنمایی تیم ملی ایران در این دور از مسابقات یونیورسیاد را حسین اوجاقی به عنوان سرمربی تیم در اختیار دارد.

قابل توجه است که رشته ووشو برای نخستین بار است که در مسابقات یونیوریاد دانشجویان دنیا حضور دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 12342

به "چهار طلا در انتظار ووشوی ایران در یونیورسیاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار طلا در انتظار ووشوی ایران در یونیورسیاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید