یک آلبوم جدید در نقطه مقابل منتشر می شود

به گزارش مجله سلو بلاگ، آهنگساز و رهبرگروه کُر نامیرا در تشریح تازه ترین فعالیت های خود از انتشار یک آلبوم جدید در نقطه مقابل محتوای اثر پیشین خود و اجرای چند پروژه بزرگ موسیقایی در حوزه اجرای زنده خبر داد.

یک آلبوم جدید در نقطه مقابل منتشر می شود

به گزارش گروه فرهنگی مجله سلو بلاگ، فرهاد هراتی آهنگساز و رهبرگروه کُر نامیرا که طی سال های گذشته تجربه های متفاوتی را در عرصه موسیقی داشته است پیرامون تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود اظهار داشت: این روز ها سخت مشغول ساخت موسیقی برای چندین پروژه هستم. در این چارچوب آلبوم جدیدم مراحل نهایی تنظیم قطعات را می گذراند. این اثر به لحاظ موضوع به نوعی نقطه مقابل آلبوم فصل سکوت است که سال گذشته در دسترس مخاطبان قرار گرفت و خوشبختامه با استقبال خوبی هم از سوی آن ها روبرو شد.

وی ادامه داد: ساخت آلبوم جدید را از مهرماه سال 97 شروع کردم و اگر تا به حال به اتمام نرسیده و زمان بیشتری را برای ساخت و تنظیم آن مد نظر قرار دادم به این دلیل بوده که به زمانی کافی تر برای سپری شدن قصه ای در زندگی ام نیاز داشتم و خداوند را شاکرم که توانستم باحس و حالی منطبق بر آنچه در این یک سال گذشت، به تنظیم قطعات و سازبندی آن اقدام کنم. در این راستا ملودی های پیانو در هشت قطعه، همچون آلبوم قبلی، پایه و اساس روایت قصه این آلبوم و انتخاب ساز ها و فضاسازی ها، تکمیل کننده آن است. اگرچه هنوز پیروز به انتخاب نامی مناسب برای این آلبوم نشده ام، اما یقینا این بار هم مانند دفعات قبلی، نام آلبوم رو با دریافت نشانه ای از ذات اثر، انتخاب خواهم کرد.

این آهنگساز و نوازنده پیانو درباره ویژگی های این اثرموسیقایی گفت: حس ملایم تر و آرام تر قطعات، فضایی کاملا عاطفی و مهربانانه به این آلبوم بخشیده و تمایل دارم بسیار راحت به این موضوع اشاره کنم که تصور می کنم به هنگام ساخت قطعات این آلبوم، با دو رنگ سبز و آبی زندگی کردم. ضمن اینکه در این آلبوم از فضای خاکستری آلبوم فصل سکوت اثری در این آلبوم نیست.

هراتی با اشاره به حضور در یک پروژه مستند به عنوان آهنگساز اظهار داشت: طی دو هفته گذشته مشغول ساخت موسیقی روی فیلمی مستند به کارگردانی دوستی قدیمی ام، افشین والی نژاد بودم که کاری بسیار لذت بخش بود و از موسیقی این فیلم بسیار راضی هستم. من همواره ساخت موسیقی بر روی فیلم مستند را دوست داشته و دارم. چراکه تمام دقایق فیلم کاملا رئال و واقعی است و آهنگساز می تواند بامیل و رغبتی کاملا درونی به ساخت موسیقی اقدام کند.

سرپرست گروه کُر نامیرا در بخش دیگری از صحبت خای خود اظهار کرد: مدتی است به اجرای بزرگترین و تاثیر گذارترین کنسرتی که تا به حال به روی صحنه برده ام، فکرمی کنم. شاید جالب است بدانید بسیار زمان برد تا برای این کنسرت موضوعی را انتخاب کنم و از آن مهم تر این که خود را مجدد برای برگزاری کنسرتی دوباره راضی کنم. اتفاقا با در نظر دریافت این چارچوب بود، زمانی که برای انتخاب موضوع به نتیجه رسیدم، اولین قطعه را ساختم؛ و البته که کوچکترین اهمیتی برایم ندارد که با توجه به شرایط موجود و مسائل بر سر راه مربوط به جذب اسپانسر بتوانم درایران، این اجرا را به روی صحنه ببرم. چرا که موضوعی که هم اکنون حائز اهمیت است تنها حس و حال ساخت قطعات این کنسرت بزرگ است که به شدت درگیر آن هستم و امیدوارم بتوانم در به سرانجام رساندن این حس و حال به خوبی عمل کرده و سرانجامی شایسته را برای آن رقم بزنم.

هراتی در سرانجام صحبت های خود گفت: در آکادمی موسیقی نامیرا هم همچنان پر فشار مشغول تدریس هستم و پروژه خوبی در این مجموعه شروع شده که باتوجه به هدف گذاری هایی که به اتفاق همکارانم در آکادمی تعیین کرده ایم، ساخت موسیقی بر روی یک نمایش موزیکال را شروع کرده ام و در نهایت اینکه طی روز های نابسامان شرایط اجتماعی فعلی، در حال تلاش هستم تا با پناه بردن به فضایی شخصی تر و امن تر، از خود، خانواده، حرفه و تمام دلبستگی هایم، بیشتر محافظت کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9341

به "یک آلبوم جدید در نقطه مقابل منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک آلبوم جدید در نقطه مقابل منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید