بوستان های ساحلی دزفول به زیر آب رفتند

به گزارش خبرنگاران، از صبح امروز، بوستان ساحلی رودخانه دز شامل رعنا، دووه و علی مالک به زیرآب رفتند؛ ضمن اینکه بخش هایی از بوستان ساحلی علی کله نیز دچار آبگرفتگی شده است.

بوستان های ساحلی دزفول به زیر آب رفتند

این آبگرفتگی موجب بروز خساراتی به زیرساختهای این بوستان ها شده که به دلیل بارندگی های آینده درحال حاضر برآورد ریالی نشده است.

دقایقی پیش بخشدار بخش چغامیش نیزازمسدود شدن جاده پل رانکی به روستای شهید بهشتی (جاده کنارستان) یه دلیل افزایش دبی رودخانه دز خبرداد.

صبح امروز نیز با تلاش چهار ساعته نجاتگران هلال احمر دزفول دو چوپان گرفتار در بیشه میانرود شهرستان نجات یافتند و به مکان امن انتقال داده شدند.

از دقایقی پیش نیز سامانه بارشی در دزفول شروع به باریدن کرده که براساس اعلام هواشناسی این سامانه اواخر روز دوشنبه ازمنطقه خارج می شود.

به گزارش خبرنگاران، بنا بر اعلام شرکت بهره برداری از منابع آب شمال خوزستان، دبی رودخانه دز به دلیل رها سازی آب پشت سد دز و سامانه پرقدرت بارشی پیش رو به بیش از 1700 مترمکعب برثانیه نیز افزایش خواهد یافت بنابراین مردم و مسافران بایدبرای تردد مراقب باشند.

ستاد مدیریت بحران دزفول از شهروندان و مسافران نوروزی خواسته که تا روز سه شنبه از حضور در مناطق کوهستانی مانند سردشت و شهیون و همچنین از استقرار و تردد در مناطق نزدیک به حریم رودخانه دز بشدت خودداری کنند.

بارش شدید باران در یک هفته اخیر موجب افزایش حجم آب ورودی سدهای کرخه و دز شده به گونه ای که زنگ خطر وقوع سیلاب عظیم طی هفته جاری برای برخی شهرهای استان خوزستان به ویژه شهرستان های حاشیه رودخانه دز و کرخه به صدا درآمده است.

همانند بارندگی هفته گذشته در دزفول، چندین مکان عمومی مسقف همچون حسینیه ثارالله وهمچنین کمپ های نوروزی برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی و ساکنان روستاهای درمعرض سیلاب آماده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 11 تیر 1398 شناسه مطلب: 3751

به "بوستان های ساحلی دزفول به زیر آب رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوستان های ساحلی دزفول به زیر آب رفتند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید