تأثیر پرسپولیس و هند روی برنامه لیگ!

به گزارش مجله سلو بلاگ، حضور تیم فوتبال پرسپولیس در هند به منظور برگزاری رقابت های مرحله گروهی این فصل لیگ قهرمانان آسیا همزمان شده با شیوع ویروس کرونای هندی و با توجه به انتقال عجیب و غریب این ویروس و مرگ و میرهای فراوان هندی ها طی چند روز اخیر، نگرانی هایی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رابطه با بازگشت سرخپوشان از هند به وجود آمده و وزیر بهداشت در نامه ای آنی به معاون خود خواهان قرنطینه کامل و انجام تست های مربوطه تیم فوتبال پرسپولیس پس از بازگشت از هند شده است.

تأثیر پرسپولیس و هند روی برنامه لیگ!

به تازگی معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری نیز اظهار داشت که بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا همه پروازها از/ به هندوستان و پاکستان ممنوع شده و هیچ مسافری از این دو کشور را نمی پذیریم، بنابراین به نظر می رسد که تنها مسافران هند به ایران کاروان پرسپولیس پس از اتمام رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا است.

در صورت قرنطینه پرسپولیسی ها بر اساس دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید منتظر تغییر در برنامه ریزی انجام مسابقات لیگ برتر بود، چراکه بنابر اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران، هر تصمیمی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ گردد، از سوی ستاد مقابله با کرونا در فوتبال و باشگاه پرسپولیس اجرایی می گردد و سازمان لیگ نیز بر اساس تصمیمات اتخاذ شده نسبت به برنامه ریزی مسابقات مبادرت خواهد کرد.

اظهارات مبهم سخنگو پیش از دستور وزیر

علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در اظهاراتش پیش ازنامه آنی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر ضرورت قرنطینه کامل و انجام تست های مربوطه تیم فوتبال پرسپولیس پس از بازگشت از هند، اظهار کرد: تیم هایی که خارج از کشور مسابقه می دهند، خیلی سخت گیرانه تست هایشان انجام می گردد و در اردو نیز از آن ها تست گرفته می گردد.

وی ادامه داد: اما تیم ها پس از بازگشت به کشور، باید مجددا تست بدهند و اگر اردوگاهی دارند در آن بمانند تا خیال ما راحت گردد و در یک حالت قرنطینه ای قرار گیرند.

نکته قابل تامل در خصوص اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به نحوه قرنطینه پرسپولیسی ها پس از بازگشت از هند مربوط می گردد، چراکه نه تنها در خصوص مدت زمان قرنطینه این تیم حرفی به میان آمد بلکه در زمینه نحوه قرنطینه نیز بر اساس صحبت های مطرح شده به نظر می رسید سخت گیری وجود ندارد، چرا که طبق اعلام وی قرنطینه باید از سوی پرسپولیسی ها انجام گردد و معین نیست نقش وزارت بهداشت در رابطه با نظارت و قرنطینه این تیم پس از بازگشت از هند چگونه خواهد بود.

در انتظار نتیجه نامه وزیر بهداشت

به گزارش ایسنا، امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: وزیر بهداشت در نامه ای آنی به رئیسی معاون بهداشت، بر ضرورت قرنطینه کامل و انجام تستهای مربوطه تیم فوتبال پرسپولیس پس از بازگشت از هند تاکید نمود؛ در نامه سعید نمکی خطاب به علیرضا رییسی آمده است: طبق اطلاع واصله تیم فوتبال پرسپولیس کشورمان در قالب یک گروه 50 نفره جهت انجام مسابقات در شهر گوا کشور هندوستان حضور دارد. از قرار معلوم این تیم پس از بازگشت از کشور هند در مسابقات داخلی فوتبال شرکت خواهد کرد. لذا ضروریست با توجه به شیوع ویروس موتاسیون یافته هندی و آمار بالای ابتلا و مرگ و میر در کشور مذکور، کلیه افراد این تیم و همراهان آن به محض بازگشت تحت قرنطینه کامل و انجام تستهای مربوطه قرار گیرند.

اکنون باید منتظر ماند و دید پس از دستور آنی وزیر بهداشت به معاونش، چه تصمیمی در رابطه با مدت زمان و نحوه قرنطینه پرسپولیسی ها پس از بازگشت از هند گرفته می گردد تا سازمان لیگ بتواند بر اساس آن نسبت به برگزاری مسابقات پیش رو در لیگ برتر برنامه ریزی کند.

ملاقات هفته 21 پرسپولیسی ها در اصفهان مقابل ذوب آهن نامعلوم است اما این تیم از سری رقابت های هفته 22 لیگ برتر فوتبال ایران آدینه 17 اردیبهشت ماه امسال باید در اصفهان به مصاف سپاهان برود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 31798

به "تأثیر پرسپولیس و هند روی برنامه لیگ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیر پرسپولیس و هند روی برنامه لیگ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید