تمام شاغلان حوزه صنایع دستی خراسان رضوی بیمه می شوند

به گزارش مجله سلو بلاگ، معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: کلیه افراد شاغل در صنایع‌دستی و هنرهای سنتی دارای مجوز معتبر از سوی سازمان بیمه می‌شوند.

تمام شاغلان حوزه صنایع دستی خراسان رضوی بیمه می شوند

به‌گزارش خبرنگاران به‌نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مطیع معاون صنایع دستی این اداره کل، امروز شنبه 6 مرداد با اعلام این خبر افزود: به استناد تفاهم نامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و در راستای اجرای ماده 2 آیین نامه اجرایی تفاهم نامه مذکور، جلسه ای با موضوع فوق در دفتر معاون صنایع دستی استان و با حضور رئیس صندوق برگزار و مقرر شد که کلیه افراد شاغل در صنایع دستی و هنر های سنتی دارای مجوز معتبر از سوی سازمان بیمه شوند.

او افزود: متقاضیان می توانند با اخذ معرفی نامه از ادارات ، با مراجعه به کارگزاری های صندوق برای دریافت عضویت و بهره مندی از مزایای بیمه شغلی اقدام کنند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره افرادی که می توانند بیمه شوند، گفت: صنعتگران صنایع دستی شاغل در روستا ها و شهر های زیر 20 هزار نفر، دارندگان پروانه مشاغل خانگی در روستاها ، دارندگان کارت شناسایی فعال (آن دسته از هنرمندانی که پروانه تولید نداشته و با داشتن کارت شناسایی به فعالیت و تولید هنری می پردازند) را شامل می شود.

او ادامه داد: هم چنین صنعتگران صنایع دستی شاغل در شهر های بزرگ که تا کنون عضو هیچ صندوق بیمه ای نبوده اند و دارای مجوز تولید هستند، صنعتگران صنایع دستی شاغل در شهر های بزرگ که بیمه آنان قطع شده و در حال حاضر از خدمات هیچ صندوق بیمه ای برخوردار نیستند نیز می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: chtn.ir
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 6

به "تمام شاغلان حوزه صنایع دستی خراسان رضوی بیمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام شاغلان حوزه صنایع دستی خراسان رضوی بیمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید