ثبت نام و فروش واکسن آنفلوآنزا در فضای مجازی ممنوع است

به گزارش مجله سلو بلاگ، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اطلاع داد: هرگونه تبلیغات در مورد ثبت نام و فروش واکسن آنفلوآنزا در فضای مجازی جرم محسوب می گردد و با مجرمان برخورد قانونی خواهد شد.

ثبت نام و فروش واکسن آنفلوآنزا در فضای مجازی ممنوع است

به گزارش گروه اجتماعی مجله سلو بلاگ، سرهنگ رامین پاشایی روز پنجشنبه با تاکید بر اینکه تبلیغات در فضای مجازی مبنی بر ثبت نام و فروش واکسن آنفلوآنزا و دریافت مبالغ مختلف از متقاضیان جرم محسوب میشود، گفت: پلیس فتا در رصدهای روزانه در صورت مواجهه با این گونه آگهیها با مجرمان برخورد قانونی خواهد نمود.

وی توضیح داد: واگذاری دارو به خصوص واکسن های آنفلوآنزا صرفا با نظارت وزارت بهداشت، در مراکز و داروخانه های مجاز صورت می گیرد و هرگونه تبلیغات در فضای مجازی مبنی بر فروش این اقلام دارویی ممنوع است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اضافه کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا با عنوان تبلیغات و فروش دارو و واکسن تحت عناوین مختلف به خصوص در ماه های اخیر که شیوع کرونا ویروس در کشور شتاب بیش تری پیدا نموده، تعیین شده بیشتر این اقدامات صرفا پوششی در جهت کلاهبرداری از متقاضیان است.

این مقام مسئول در مورد شگرد کلاهبرداران گفت: این افراد با دریافت مبالغ مختلف در بیشتر موارد، دارویی به متقاضیان تحویل نمی دهند و یا با واگذاری واکسن و داروهای تقلبی و در بعضی موارد تاریخ مصرف گذشته، ضمن کلاهبرداری از هموطنان، سلامت جسمی آنان را نیز به مخاطره می اندازند.

سرهنگ پاشایی اطلاع داد: پلیس فتا در اقدامات پیش دستانه، به منظور برقراری امنیت در این فضا، ضمن رصد هر گونه تبلیغات و فروش دارو و اقلام مربوطه، با مجرمان این حوزه برخورد قانونی می نماید.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح عملیاتی به کلیه رده های انتظامی و شهرستان های پلیس فتا ابلاغ شده و خوشبختانه نتایج خوبی نیز در مورد پاک سازی و دستگیری متهمان حوزه تبلیغ و فروش دارو و به خصوص واکسن های کرونا ویروس و آنفلوآنزا به دست آمده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از هموطنان خواست به هیچ عنوان به تبلیغات افراد سودجو و کلاهبردار در این فضا توجه ننمایند و کلیه نیازهای دارویی خود را صرفا از مراکز مجاز و داروخانه های سطح شهر تهیه نمایند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک و تبلیغات در این خصوص، موضوع را به وسیله سایت رسمی پلیس فتا به آدرس WWW.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 22541

به "ثبت نام و فروش واکسن آنفلوآنزا در فضای مجازی ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام و فروش واکسن آنفلوآنزا در فضای مجازی ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید