جزیره ای عجیب که فقط در فصل بهار ظاهر می شود!

به گزارش مجله سلو بلاگ، جزیره ای به شکل لاک پشت در چین

جزیره ای کوچک که در رودخانه ای در جنوب غربی چین قرار گرفته است به خاطر شباهتش به لاک پشت و ظاهر شدنش در فصل بهار به جاذبه گردشگری تبدیل شده است. مردم چین لاک پشت را نمادی از طول عمر می دانند و برای همین هر سال بهار با ظاهر شدن این جزیره به این مکان می روند و جشن می گیرند. با خبرنگاران همراه باشید تا از این جزیره عجیب بیشتر بدانید.

جزیره ای عجیب که فقط در فصل بهار ظاهر می شود!

هر سال با آمدن فصل بهار هزاران گردشگر چینی به سد جورج می روند تا جزیره ای را ببینند که از آب های رودخانه Muodaoxi بیرون می آید، جزیره ای که شکل خاص و منحصربفرد دارد و شبیه لاک پشت است. هر سال محلی ها بیرون آمدن این جزیره از آب را جشن می گیرند چون همه لاک پشت را خوش یمن و نشانه ای از طول عمر می دانند. در واقع آن ها ظاهر شدن دریاچه را مثل آمدن لاک پشت خوش یمن به آب های این ناحیه می دانند و به این دریاچه به چشم لاک پشتی نگاه می کنند که با گرم شدن هوا به اینجا آمده و با خودش خوش یمنی و طول عمر آورده است.

سطح آب این رودخانه توسط سد سه دهانه جورج کنترل می شود. سد در بهار آب نواحی پایین رودخانه را تامین می کند و همین باعث می شود که سطح آب پایین برود و جزیره معلوم شود. جزیره در 9 ماه دیگر سال کاملا زیر آب است و یا فقط لبه های آن از آب معلوم است و جالب است که تنها در صورتی به شکل لاک پشت دیده می شود که سطح آب در ارتفاع تعیین باشد.

ظاهر شدن جزیره بستگی به مقدار جریان آبی دارد که به رودخانه وارد می شود. وقتی سطح آب بین 163 تا 166 متر است شکل لاک پشت کاملا معلوم است. اگر سطح آب به حدود 145 متر کاهش پیدا کند صخره های اطراف جزیره که به زمین های اصلی وصل هستند نمایان می شوند و جزیره شکل منحصربفرد لاک پشت مانند خود را از دست می دهد.

این پدیده منحصربفرد در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده و موقعی که این جزیره پدیدار می شود هزاران گردشگر به این محل می آیند تا از تپه های اطراف عکس های جذاب از این لاک پشت جزیره ای بگیرند. گردشگران فقط 3 ماه فرصت دارند تا این لاک پشت دوست داشتنی را خوب تماشا کنند چون با تمام شدن این مدت، جزیره به مدت 9 ماه به زیر آب می رود و دیگر اثری از آن نیست.

منبع: odditycentral.com

منبع: الی گشت
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9270

به "جزیره ای عجیب که فقط در فصل بهار ظاهر می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره ای عجیب که فقط در فصل بهار ظاهر می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید