شاه حسینی: سو مدیریت باعث انباشته شدن بدهی های مالیاتی می گردد، یک بازیکن مشهور با ریش سفیدی از مملکت خارج شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، کارشناس مسائل حقوق فوتبال گفت: سو مدیریت، مسامحه، کم کاری و یا توافقاتی که طبق قانون نیست، باعث انباشته شدن بدهی های مالیاتی می گردد.

شاه حسینی: سو مدیریت باعث انباشته شدن بدهی های مالیاتی می گردد، یک بازیکن مشهور با ریش سفیدی از مملکت خارج شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، عبدالرحمن شاه حسینی در خصوص این که آیا فوتبالیست هایی که مالیات نمی دهند با دیگر اقشار جامعه فرق دارند گفت: هیچ تفاوتی ندارند. همه در برابر قانون یکسان هستند.

وی در خصوص پرداخت نکردن مالیات توسط برخی از اهالی فوتبال توضیح داد: در یک دوره زمانی، یک دهه قبل فرار مالیاتی حرفه ای انجام می شد. به این شکل بود که قرارداد واقعی با آنچه که در سازمان لیگ نوشته می شد تفاوت فاحش داشت و به همین خاطر بازیکن یا مربی مالیات کمتری را نسبت به قرارداد واقعی که بسته بود پرداخت می کرد. در سال 1396 با تعاملی که بین رئیس سازمان مالیاتی، مدیران فدراسیون و سازمان لیگ به وجود آمد قرار شد مبالغ واقعی در قراردادها ثبت گردد و اگر هم کسی تخلف کرد، شامل جرایم قانونی گردد.

کارشناسان حقوقی فوتبال ادامه داد: این کار تأثیرگذار بود اما یک سری مسامحه باعث شد که برخی از پرداخت مالیات فرار نمایند و بدهی های مالیاتی انباشته گردد. سیستم مالیاتی در صدور و اجرای احکام مسامحه کرد و اگر ابزارهایی مانند ممنوع الخروجی یا توقیف اموال را به کار می دریافتد این بدهی ها انباشته نمی شد. خطاب ما به کسانی نیست که خوش حساب هستند و مالیاتشان را به موقع پرداخت می نمایند، بلکه در خصوص کسانی است که بدهکار هستند. اگر اداره مالیات از ابزار قانونی خودش در مقابل فوتبالیست ها مثل مردم و کارمندان استفاده می کرد، این همه بدهی انباشته نمی شد. برخی از شهرت ها باعث شد که با افراد مسامحه نمایند.

شاه حسینی در خصوص این که آیا اداره مالیات می تواند از پس فوتبالیست ها بربیاید، گفت: می توانند از پس آن ها بربیایند ولی مسامحه می نمایند. قدرت مطلق خدا است اما قدرتی که یک قاضی در کشور ما دارد قدرت خوبی است. مالیات همان قاضی را از حقوقش کم می نمایند. سو مدیریت،مسامحه، کم کاری و یا توافقاتی که طبق قانون نیست، باعث انباشته شدن بدهی های مالیاتی می گردد. این کار صد درصد توهین به مردم و تضییع حقوق مردم است. چون مالیات قرار است به خزانه مملکت برود و برای مملکت خرج گردد. در این بحث باید با اشخاصی که مسامحه می نمایند و با مدیران متخلف برخورد گردد.

کارشناس حقوقی فوتبال در گفت وگو با برنامه آفساید، در خصوص اینکه در مواردی بازیکنان تیم ملی قادر به خروج از کشور نبودند و با فلان آقازاده یا فلان شخص در راس امور تماس گرفته شده و با یک تلفن مشکل را با سیستم مالیاتی حل نموده اند، بیان کرد: اقدامات این چنینی نقض قانون و تخلف است. یکی از بازیکنان مشهور ما که مشمول بود با همین ریش سفیدی از مملکت خارج شد و رفت که رفت.

رئیس سابق کمیته انضباطی توضیح داد: آیا از رانت های این چنینی برای افراد عادی جامعه هم استفاده می گردد؟ فوتبالیست خوش حسابی که مالیاتش را به موقع پرداخت می نماید باید تشویق گردد و کسی هم که در پرداخت مالیات بدحسابی می نماید باید تنبیه گردد. آیا این امتیازات و رانت ها برای عوام و مشاغل دیگر هم هست؟ ما در خصوص آن ها مرّ قانون را اجرا می کنیم، اموالش را توقیف می کنیم، او را ممنوع الخروج می کنیم، از همه ابزارها استفاده می کنیم و او را نیمه فلج می کنیم تا مالیاتش را پرداخت کند. اما من خودم دیدم کسی که بدهکار بوده به آنجا رفته و کارمند آنجا آغاز به عکس دریافت با او نموده است!

شاه حسینی در خصوص پر کردن اظهارنامه مالیاتی توسط فوتبالیست ها گفت: اظهارنامه را مجبورند پر نمایند. ما در مقام اجرای مالیات ها مشکل داریم نه معین آن. مالیات را معین و اعلام می نمایند اما انباشته شدن آن به خاطر مسامحه و استفاده از رانت ها است. اگر قانون اجرا گردد، مالیات وصول می گردد. الان تبعیض وجود دارد. افراد زیادی را در فوتبال داریم که همواره مالیاتشان را پرداخت نموده اند. حتی با یکی از بزرگان فوتبال که صحبت می کردم، می گفت چرا من باید مالیاتم را به موقع پرداخت کنم اما برخی به راحتی از آن فرار می نمایند؟

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 21408

به "شاه حسینی: سو مدیریت باعث انباشته شدن بدهی های مالیاتی می گردد، یک بازیکن مشهور با ریش سفیدی از مملکت خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه حسینی: سو مدیریت باعث انباشته شدن بدهی های مالیاتی می گردد، یک بازیکن مشهور با ریش سفیدی از مملکت خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید