فعالیت 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی آذربایجان شرقی، اتمام مرمت 4 مسجد تاریخی استان تا خاتمه سال 98

به گزارش مجله سلو بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فعالیت 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی استان خبر داد.

فعالیت 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی آذربایجان شرقی، اتمام مرمت 4 مسجد تاریخی استان تا خاتمه سال 98

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با تأکید براینکه بنا های تاریخی برای نگه داری همواره نیازمند مرمت هستند، اضافه کرد: مرمت مساجد تاریخی از جمله اقداماتی است که به صورت مستمر در برنامه معاونت میراث فرهنگی استان واقع شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با تأکید به اینکه این اداره کل بخش عمده ای از پروژه های مرمتی خود را بر طرح های مرمتی مساجد و بقاع متبرکه متمرکز ساخته است، گفت: حفاظت و صیانت از مساجد استان در سال های اخیر با پیگیری معاونت میراث فرهنگی تداوم داشته و به همین دلیل 21 کارگاه مرمتی در مساجد استان فعال است و تا خاتمه سال 98 شاهد اتمام مرمت 4 مسجد تاریخی خواهیم بود.

او ادامه داد: در راستای نظارت مداوم کارشناسان فنی میراث فرهنگی استان، عملیات مرمتی مساجد امام زاده کلیبر، زرگران و کبود بناب و همچنین مسجد کریمخان تبریز در مرحله نهایی خود قرار گرفته و در آینده نزدیک، در اختیار نمازگزاران و گردشگران شهرستان قرار خواهد گرفت.

آبدار گفت: مرمت مساجد انگجی و حاج ابراهیم تبریز، مساجد ضریر، حاج غفار، مقبره آقالار و صدر کبیر مراغه، مساجد گوراوان، شیرلو و امام زاده قاسم عجبشیر و همچنین مسجد تاریخی گوگان نیز در حال مرمت و تکمیل قرار گرفته و با نظارت کارشناسان فنی اداره کل میراث فرهنگی استان به خاتمه خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در ادامه از تکمیل مرمت بقعه و موزه شیخ شهاب الدین اهری خبر داد و گفت: تکمیل مرمت مسجد جامع مرند (بخش محوطه) و محراب و مقبره خلیل خان گلین قیه مرند، امام زاده سید جبرئیل جلفا، مسجد جامع کوزه کنان شبستر، مقبره تاریخی روستای لللو، گنبد الله الله و بنای امام زاده علویق و کلویق ورزقان از دیگر بر برنامه هایی است که در حال پیگیری و اجرا است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7310

به "فعالیت 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی آذربایجان شرقی، اتمام مرمت 4 مسجد تاریخی استان تا خاتمه سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 21 کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی آذربایجان شرقی، اتمام مرمت 4 مسجد تاریخی استان تا خاتمه سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید