منتخب اشعار شاعران نوجوان کانون منتشر شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این کتاب مشتمل بر آثاری در قالب های شعری مختلف است که از سوی اعضای برگزیده انجمن های شعر کانون سروده شده است.

منتخب اشعار شاعران نوجوان کانون منتشر شد

بر اساس این خبر، 90 انجمن شعر و داستان در مراکز کانون سراسر کشور فعالیت دارند و 2هزار نوجوان و جوان در جلسه های خوانش و نقد شعر و داستان این انجمن ها که به صورت ماهانه یا فصلی برگزار می گردد، شرکت می نمایند.

بر همین اساس از سال 97 آثار این اعضا در مهرواره ای با عنوان شعر آفرینش ارائه می گردد و در اختیار دوست داران شعر قرار می گیرد. هم اینک نیز از بین 1700 شعر از 1000 نوجوان، آثار 90 شاعر بدون رتبه بندی در این کتاب خواندنی شده است.

با فصل بندی این کتاب، علاقه مندان می توانند اشعاری در سبک های کلاسیک و آزاد را بخوانند، ضمن آنکه آثار شاعران طنزپرداز نوجوان بخش دیگری از این کتاب است.

انسیه موسویان مدیر آفرینش های ادبی و هنری کانون پرورش فکری در مقدمه این کتاب عنوان نموده است: سروده های اعضا در این دوره، از قوت و کیفیت قابل تاملی برخوردار بود. آن ها در شعرهایشان از مهر و دوستی نوشتند، از دغدغه ها و دل مشغولی های نوجوانانه خود گفتند و از آرزوهایشان برای فردا سرودند. طنز، تغزل و انتقاد در سروده های آن ها به هم آمیخته است. این تکثر، تنوع و گونه گونی زیبا را باید به فال نیک گرفت.

در شعر سنجابک اثر سوگند رحیم از کانون استان ایلام می خوانیم: نوبت به او رسید/ اره برقی از کار افتاد/ خندید از لابه لای درختان بلند بلوط/ سنجابک دم قرمز

یادآوری می گردد مرحله پایانی دومین مهرواره شعر آفرینش که قرار بود اسفند سال 98 برگزار گردد به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نشد، اما هم اینک آثار این نوجوانان شاعر با توزیع در تمامی فروشگاه های محصولات فرهنگی و فروشگاه های کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در سراسر کشور قابل دسترس است.

این مجموعه که با دبیری انسیه موسویان و همکاری فرزانه رحمانی و حسین تولایی منتشر شده، با قیمت 25هزار تومان مناسب گروه سنی 15 سال به بالا (نوجوان) است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 18879

به "منتخب اشعار شاعران نوجوان کانون منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتخب اشعار شاعران نوجوان کانون منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید