مهاجرت به نیوزلند با روش کارآفرینی

به گزارش مجله سلو بلاگ، معیارهای اداره مهاجرت نیوزلند و واجد شرایط بودن به وسیله کارآفرینی

مهاجرت به نیوزلند با روش کارآفرینی

یکی از روش های جذاب و سریع مهاجرت به مقصدهای مهاجرتی دنیا از جمله کانادا، استرالیا و نیوزلند، استفاده از روش های مهاجرتی در قالب برنامه های سرمایه گذاری (INVESTOR) و کارآفرینی (ENTREPRENURIAL PLAN) است که برای علاقمندان به اخذ اقامت دائم (PR CARD) و هم چنین گذرنامه دوم، گزینه خوبی برای مهاجرت در اسرع وقت به شمار می رود.

در برنامه مهاجرتی با روش کارآفرینی ، متقاضی اصلی (PRINCIPAL APPLICANT) می بایست تجربه و دانش کافی برای راه اندازی یک کسب و کار قانونی را داشته و بتواند ادارات مهاجرت را نسبت به طرح تجاری (BUSINESS PLAN)، توجیه کند. نوشتن طرح تجاری توجیهی، خود احتیاج به علم و دانش مربوطه و اشراف اطلاعاتی خوبی از کشور مقصد دارد که به همین خاطر، به متقاضیان مرفهی که علاقمند به مهاجرت با روش کارآفرینی هستند، توصیه اکید می گردد که در سفر اکتشافی (EXPLORATORY VISITT)، نسبت به احتیاجسنجی و امکان سنجی فرصت های کارآفرینی در زمینه های مورد علاقه اقدام کنند.

در واقع شما در زمانی می توانید به عنوان یک سرمایه گذار در کانادا، نیوزلند یا استرالیا و حتی سایر کشورهای دنیا، برنامه تجاری بنویسید که با اکو سیستم و مختصات کسب و کار کشور مورد نظر آشنایی داشته و بتوانید برای برنامه آینده خود، به درستی فکر نموده و برنامه ریزی عملیاتی کنید.

راهنمای عملی مهاجرت به نیوزلند به وسیله تحصیل و سرمایه گذاری

راهنمای اقامت اروپا به وسیله ازدواج، خرید ملک و سرمایه گذاری

(سایت اداره مهاجرت نیوزلند)

(سایت اداره مهاجرت کانادا)

(سایت اداره مهاجرت استرالیا)

افرادی که قصد مهاجرت به نیوزلند با برنامه سرمایه گذاری بلند مدت دارند نیز می بایست طرح تجاری اماده کنند و امتیازات لازم اعلامی اداره مهاجرت نیوزلند را جهت اخذ حداقل نمرات مورد احتیاج برای قرارگیری درخواست آنها در POOL LIST را کسب کنند. اگر فردی بتواند حداقل امتیازهای لازم را بدست آورد و مدارک مورد احتیاج را در مدت زمان اعلامی در اختیار اداره مهاجرت نیوزلند قرار دهد، میتواند امیدوار به دریافت ویزا اقامت موقت (TEMPORARY RESIDENCE PERMIT) باشد که برای 2 سال صادر می گردد و پس از این مدت، با ارزشیابی دقیق اداره مهاجرت، میتواند در صورت واجد شرایط بودن، اقامت دائم دریافت کند.

این ها، کلیات روش هایی است که برای مهاجرت به کشورهای 3 گانه فوق الذکر با روش کارآفرینی وجود دارد و البته هر کشور، شرایط و قوانین و مدارک خاصی را از داوطلبان درخواست می نماید. در گزارش امروز مجله تخصصی مد و سبک زندگی لوکس تهران در راستای معرفی روش های مهاجرتی به کشورهای کانادا، نیوزلند و استرالیا، مراحل اپلای برای ویزا کارآفرینی نیوزلند را آنالیز می کنیم که میتواند راهنمای خوبی برای علاقمندان دریافت گذرنامه دوم با این روش باشد.

قدم اول: مراجعه به سایت اداره مهاجرت

نه تنها برای مهاجرت به نیوزلند، بلکه برای مهاجرت به هر کشوری دیگر در دنیا، همیشه از سایت های اصلی و رسمی ادارات مهاجرت استانی و ملی کشور مقصد استفاده نموده و اطلاعات دقیق و شرایط و مدارک مورد احتیاج را دریافت نمایید و در جریان آخرین خبرهای مهاجرتی و امتیازها و مهلت های قانونی قرار بگیرید.

امروزه بیشتر فرآیندهای مهاجرتی و حتی اخذ ویزا از کشورهای مختلف دنیا، به وسیله سایت های اینترنتی رسمی صورت می گیرد. لذا در صورتی که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای دنیا دارید، حتما از سایت مرجع مهاجرتی کشور مقصد بهره ببرید که در وقت و هزینه شما به طرز چشمگیری صرفه جویی می نماید.

برای مهاجرت به نیوزلند و دریافت ویزا این کشور زییا و سر سبز اقیانوسیه، می بایست به سایت اینترنتی رسمی این کشور که در این link ارائه شده است مراجعه کنید. به وسیله این سایت، میتوانید به دقیق ترین اطلاعات و اخبار مهاجرتی به نیوزلند و خدماتی که در اختیار شما قرار میگیرد دسترسی خواهید داشت و در جریان چند و چون فرایند های ارزشیابی پرونده آنالیز ویزا و پرنده مهاجرتی خود و بستگان قرار بگیرید.

تنها روش ارتباط با اداره مهاجرت نیوزلند، روش اینترنتی است و ارتباط حضوری یا ارتباط با کنندگان و وکلا و افرادی که خود را کننده مستقیم یا غیر مستقیم اداره مهاجرت نیوزلند معرفی میکنند، کمکی در فرایند مهاجرتی شما ننموده و بعضا، چالش زا و مشکل آفرین است.

در ادامه به صورت مصور، به آنالیز مدارک مورد احتیاج و شرایط لازم برای متقاضیان ویزا کارآفرینی جهت مهاجرت به نیوزلند می پردازیم.

پس از ورود به لینک اعلامی، به صفحه زیر منتقل می شوید.

(تصویر صفحه ایندکس اداره مهاجرت نیوزلند)

در صفحه بالا، روی بخش APPLY FOR VISA کلیک کنید. وارد صفحه زیر می شوید که می بایست اطلاعاتی را تکمیل کنید تا به بخش وارد شوید.

(تصویر صفحه اپلای جهت اخذ ویزا سفر به نیوزلند)

همان طور که در صفحه بالا مشاهد میکنید، جهت اپلای اینترنتی درخواست ویزا سفر به نیوزلند، می بایست نوع ویزا مورد نظر را معین نموده تا به وسیله سیستم، به قسمت مربوطه هدایت گردد. به بخش SELECT VISA TYPE رفته و نوع ویزا درخواستی را به وسیله منو آبشاری موجود انتخاب کنید.

(منو آبشاری در سایت اداره مهاجرت نیوزلند جهت درخواست ویزا سفر به این کشور)

شما برای دریافت ویزا کسب و کار (کارآفرینی) در نیوزلند، می بایست در میان ویزا: VISIT, STUDY, WORK, JOIN FAMILY, BUSINESS&INVESTMENT, RESIDENCE، گزینه بیزینس و سرمایه گذاری را انتخاب کنید.

(برای دریافت ویزا کسب و کار و کارآفرینی نیوزلند جهت مهاجرت به این کشور، روی گزینه BUSINESS&INVESTMENT کلیک کنید)

در قسمت بعدی، شما می بایست نوع ویزا (SELECT A VISA) را معین کنید که در بین گزینه هایی که در عکس پایین مشاهده میکنید، می بایست روی ENTREPRENUR RESIDENT VISA کلیک کنید.

حال پس از انتخاب این دو گزینه، می بایست روی منو VIEW VISA DETAILS & APPLY کلیک کنید. پس از کلیک، شما وارد بخش مشاهده اطلاعات و دسترسی برای ثبت نام و پرداخت اینترنتی هزینه های ارزی اعلامی اداره مهاجرت نیوزلند خواهید شد.

اگر شما مطمئن نیستند که در بین نوع ویزاهای معرفی شده، کدام دسته ویزا، مناسب درخواست روش مهاجرتی شما است، نگران نباشید! به این URL مراجعه نموده و آپشن های ویزا سرمایه گذاری را آنالیز کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه قرمز زنگ، وارد این صفحه شده که عکس آن را در زیر مشاهده می کنید.

با ویزا کارآفرینی نیوزلند شما قادر خواهید بود که کسب و کار مورد نظر خود را در یکی از استان های این کشور راه اندازی و راهبری نموده و به راحتی در این کشور، به تحصیل و اشتغال و زندگی مشغول شوید. همسر و کلیه فرزندان زیر 24 سال شما هم در قالب این روش میتوانند با شما به نیوزلند سفر کنند. برای ادامه راستا، می بایست روی منو CHECK CRITERIA کلیک کنید که صفحه زیر برای شما باز می گردد.

در این بخش، می بایست نوع ملیت، کشور محل سکونت و همراه داشتن یا همراه نداشتن را معین کنید.

اگر پاسخ شما به صورت مطرح شده در عکس فوق بود، بر روی گزینه view کلیک کنید.

در این صفحه در 10 بخش، معیارها و امتیازها و مدارک مورد احتیاج جهت اپلای ویزا کارآفرینی نیوزلند معرفی شده است که در بخش MEETING THE CRITERIA در دسترس است.

معیارهای مورد احتیاج جهت اپلای ویزا کارآفرینی نیوزلند

اثبات هویت (IDENTITY): اولین موضوع آن است که شما بتوانید هویت خود را اثبات کنید. روش های اثبات هویت شما به صورت زیر است:

 • 2 عکس شش در چهار رنگ روشن پس زمینه سفید که همه بخش های صورت معین باشد و بدون عینک باشد.
 • اصل گذرنامه که حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد
 • شناسنامه یا کارت ملی ترجمه شده رسمی (FULL BIRTH CERTIFICATE)

عکس شما نباید متعلق به بیش از 6 ماه قبل باشد و اصلا روتوش با نرم افزارهای گرافیکی نشده باشد. تا زمانی که عکس مورد نظر، ضمیمه مدارک شما نگردد، بقیه مراحل انجام نمی گردد. اگر نمیدانید چه عکسی مورد نظر اداره مهاجرت نیوزلند است، از راهنمای این PDF بهره ببرید که اطلاعات لازم را درباره دریافت عکس و معینات فنی عکس (INSTRUCTIONS TO TAKE A PROFESSIONAL PHOTOGRAPHERS) در اختیار شما قرار می دهد.

برای عکس هایی که در اپلیکیشن آنلاین استفاده می گردد، اندازه عکس می بایست بین 500 کلیوبایت تا 3 مگابیت باشد و ابعاد آن نیز 900 در 1200 پیکسل باشد.

(معینات عکس مورد نظر جهت اپلای ویزا کارآفرینی نیوزلند)

(اگر عکس شما، سایه دار یا مخدوش با پر نور یا کم نور باشد، درخواست شما رد خواهد شد)

گواهی سلامت (HEALTH): دومین موضوعی که برای انجام مراحل اپلای ویزا کارآفرینی نیوزلند احتیاج دارید، تایید سلامت و بهداشت فردی است. شما می بایست گواهی سلامت عمومی (MEDICAL CHECK) و گواهی X-RAY را از نهادهای واجد صلاحیت دریافت کنید.

به توضیحات اداره مهاجرت درباره مدیکال چک توجه کنید:

When to have your x-ray or medical examination

Your chest x-ray and medical certificates must be no more than 3 months old when we receive them. For this reason, we recommend you arrange any medical appointments as soon as you can before applying for a visa.

What to bring to your appointment

 • an identity document
 • your glasses or contact lenses if you use them
 • a list of any medication you are taking (including dosage)
 • any relevant medical reports or x-rays
 • if youre 17 or under, your parent or legal guardian with you
 • if youre using an immigration adviser, a completed ‘Immigration Adviser Details form.

If you choose to, you can bring a family member, support person, and/or interpreter to your appointment. Let the clinic know when you make your appointment if you will be bringing another person with you.

مدیکال چک شما بر اساس معیارهای وزارت بهداشت نیوزلند آنالیز و ارزشیابی می گردد تا به این قطعیت اداره مهاجرت برسد که ورود شما به این کشور، از نقطه نظر مسائل بهداشتی و سلامت، مسئله ای ندارد. جزییات بیش تر را در این PDF مشاهده کنید.

در 4 شهر: اصفهان-تهران-شیراز و مشهد، مراکز پزشکی مورد تایید اداره مهاجرت نیوزلند معرفی شده که میتوانید از ان ها برای دریافت تاییدیه سلامت بهره ببرید. کلیه هزینه ها، توسط متقاضی اصلی می بایست پرداخت گردد.

فهرست پزشکان مورد تایید اداره مهاجرت نیوزلند در ایران

Atieh Clinic Medical and Radiology Tehran

Physical address Atieh Hospital Dadman Boulevard Shahrake Qods Iran

Telephone +98-21-8836-8925

Facsimile +98-21-8837-2739

eMedical enabled: Yes

Iran Mehr Hospital/Clinic Medical and Radiology Tehran

Physical address 1317 Dr Shariati Avenue Do-Rah-Golhak 19167 Tehran Iran

elephone +98-21-2200-9071

Facsimile +98-21-2260-2649

Hours Saturday to Wednesday 09:00 to 12:00

eMedical enabled Yes

Radiology Clinic Radiology Shiraz

Physical address Shiraz Central Hospital Chamran Boulevard Shiraz Iran

Telephone +98-71-628-4411 +98-71-628-4412 +98-71-628-4413 +98-71-628-4414 +98-71-628-4415 +98-71-628-4416 +98-71-628-4417

Facsimile +98-71-627-6992

eMedical enabled Yes

Dejbod Medical Centre Medical Shiraz

Physical address Shaheb Divani Cross Road Simetri Cinema Saadi Iran

Telephone +98-711-230-4671

Facsimile +98-711-630-2029

eMedical enabled Yes

Persian Medical Imaging Centre Radiology Mashhad

Physical address Imamreza Hospital Square Razi Street Iran

Telephone +98-511-6080-969

Facsimile +98-0517-853-9965

eMedical enabled Yes

Dr Iradj Nazem Medical Mashhad

DETAILS Physical address 123 Chamran 7 Street Iran

Telephone +98-511-225-0910

eMedical enabled Yes

Hours are 09:00 - 11:00, 16:00 - 21:00

Dr Daneshvar and Dr Karamy Medical Isfahan

Physical address Unit 303, Second Floor Jazire 3 Building Vahid Miyani Street Iran

Telephone +98-311-626-0067 +98-913-118-3064

Facsimile +98-311-629-0734

Hours Monday 08:30 to 12:00 17:00 to 20:00 Tuesday 08:30 to 12:00 Wednesday 08:30 to 12:00 17:00 to 20:00 Thursday 08:30 to 12:00 Saturday and Sunday 08:30 to 12:00

Radiology Clinic Radiology Isfahan

Physical address Sepahan Imaging Center Mohtasham Kashani Street Iran

Telephone +98-311-627-3030

Facsimile +98-311-624-1188 Hours Monday to Saturday 06:30 to 02:00 Sunday 06:30 to 24:00

eMedical enabled Yes

گواهی عدم سوء پیشینه (CHARACTER): متقاضی مهاجرت به نیوزلند به وسیله ویزا کارآفرینی، می بایست گواهی عدم سوء پیشینه را ضمیمه مدارک خود کند. متقاضیانی که بیش از 17 سال سن داشته باشند می بایست از پلیس ایران، گواهی عدم سو سابقه دریافت کنند و از زمان دریافت این گواهی، نباید بیش از 6 ماه سپری شده باشد. اگر در یک کشور خارجی، بیش از 12 ماه زندگی نموده اید، می بایست گواهی عدم سو سابقه نیز ضمیمه مدارک خود کنید.

اگر میخواهید بدانید که منظور اداره مهاجرت نیوزلند از عدم سو سابقه یا سو پیشینه چیست، به موارد زیر که در فوریه 2018 میلادی منتشر شده است توجه کنید:

Applicants for all visas must be of good character, not pose a security risk and not threaten New Zealands international reputation. People with serious character issues cant be granted any visa or entry permission, except in very special circumstances. People with other character issues must have the good character requirement waived before they can be granted residence.

اگر یکی از جرایم /اتفاقات زیر در پرونده شما احراز گردد، پرونده شما ابطال و هیچ گونه ویزای به شما تعلق نخواهد گرفت:

 • have ever been convicted of an offence for which you were sentenced to a term of imprisonment of 5 years or more
 • have been convicted in the last 10 years of an offence for which you were sentenced to a term of imprisonment of 12 months or longer
 • are prohibited from entering New Zealand
 • Have ever been removed, excluded or deported from any country.

اگر یکی از معیارهای زیر در پرونده شما توسط اداره مهاجرت نیوزلند احراز گردد، ویزای برای شما صادر نخواهد شد:

 • are likely to commit an offence in New Zealand that is punishable by imprisonment
 • are likely to be a risk to security
 • are likely to be a threat to public order
 • are likely to be a risk to the public interest.

If you have a serious character issue, you are normally ineligible to be granted a visa unless we grant you a special direction.

مدارک لازم جهت دریافت گواهی عدم سوء پیشنه

به منظور دریافت گواهی مربوطه می بایست به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و با تسلیم مدارک مورد احتیاج، پس از طی فرآیند قانونی، گواهی عدم سوء پیشینه کسب کنید.

(این خدمت درحال حاضر فقط در دفاتر تهران عظیم، کرج، مشهد، اصفهان، اهواز، ارومیه، یزد، کرمان، قم، رشت، کرمانشاه ارایه می گردد)

1- اصل و کپی شناسنامه

2- اصل و کپی کارت ملی

3- یک قطعه عکس جدید رنگی تمام رخ زمینه سفید بدون عینک (برای خانم ها بدون آرایش)

4- معرفی نامه از محل کار و یا تکمیل فرم درخواست

5- همراه داشتن کد پستی 10 رقمی به همراه آدرس کامل پستی

6- پرداخت هزینه های زیر به وسیله دستگاه کارتخوان (POS) مستقر در دفاتر

توجه : واریز به وسیله اینترنت، عابربانک و فیش واریزی بانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

 • پرداخت 5 هزار تومان به حساب نیروی انتظامی
 • پرداخت 20 هزار تومان به حساب ذی حسابی دادگستری استان تهران

توجه: در صورت احتیاج به نسخه دوم و سوم گواهی عدم سوء پیشینه می بایست مبلغ 150،000 ریال (پانزده هزار تومان) است که به وسیله دستگاه های کارت خوان موجود در دفاتر دریافت می گردد.

تذکر 1: افرادی که برای سفارت خانه های خارج از کشور احتیاج به عدم سوء پیشینه دارند، می بایست اصل گذرنامه و کپی صفحه اول آن را به عنوان معرفی نامه ارائه کنند.

تذکر 2: دفاتر به هیچ وجه حق انگشت نگاری برای افراد بالای 70 سال را نداشته و این افراد در تهران می بایست به اداره سجل کیفری دادسرای تهران واقع در خیابان انقلاب - روبروی دانشگاه تهران- خیابان 12 فروردین- ساختمان تبریزچی مراجعه و درشهرستان بر اساس اعلام پلیس آگاهی کنند.

معیار واجد شرایط بودن (FIT & PROPER PERSON): یکی از معیارهای مورد احتیاج برای دریافت ویزا کارآفرینی جهت اخذ اقامت نیوزلند، شفافیت شرایط کسب و کار شما، صداقت در ارائه اطلاعات و عدم تعقیب قرار دریافت کیفری از سوی نهادهای نیوزلند است. شما می بایست در هیچ کلاهبرداری اقتصادی و اقتصادی حضور نداشته باشید و سابقه ای در این زمینه در پرونده شما ثبت نشده باشد و تخت تعقیب بین المللی نباشید.

زبان انگلیسی (ENGLISH LANGUAGE): متقاضیان مهاجرت به نیوزلند به وسیله روش کارآفرینی، می بایست قدر به صحبت به زبان انگلیسی باشند. دانش زبان انگلیسی خود را می بایست به وسیله مدارک بین المللی مثل آیلتس و تافل ارائه نموده و اعتبار این مدارک بیش از 2 سال نباشد.

برای متقاضیان مهاجرت کارآفرینی به نیوزلند، شرایط سخت گیرانه ای برای تهیه مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد و افراد با سطح زبان انگلیسی در سطح آیلتس 4 هم میتوانند این شرط را کاور کنند:

International English Language Testing System (IELTS) - General or Academic Module

Overall score of 4.0 or more

Test of English as a Foreign Language Internet-based Test (TOEFL iBT)

Overall score of 31 or more

Pearson Test of English Academic (PTE Academic)

Overall score of 29 or more

Cambridge English: First (FCE) / Cambridge English: First (FCE) for Schools

Overall score of 142 or more

Occupational English Test (OET)

Grade D or higher in all four skills (Listening, Reading, Writing and Speaking)*

معیار کسب و کار در نیوزلند (NEW ZEALAND BUSINESS): به منظور مهاجرت به نیوزلند به وسیله برنامه کارآفرینی، می بایست یا نسبت به راه اندازی کسب و کار در این کشور اقدام کنید یا حداقل 25 درصد از سهام یک کسب و کار قانونی فعال موثر در این کشور را خریداری کنید که بیش از 6 ماه هست که مشغول به فعالیت است.

اگر شما قبلا در نیوزلند کار میکردید، می بایست مدارک زیر را به عنوان اثبات ادعا خود، تسلیم اداره مهاجرت نیوزلند کنید:

You must provide evidence that shows how long youve been running your business in New Zealand, which may include:

 • a certificate of incorporation
 • audited financial statements
 • GST records
 • other tax records
 • export documents
 • employment agreements
 • wage and salary records
 • documents showing youve purchased or leased the business site
 • invoices for business equipment and supplies
 • any other documents that demonstrate the operation of the business.

برنامه کسب و کار (BUSINESS PLAN) : شما باید به منظور مهاجرت به نیوزلند به وسیله برنامه کارآفرینی، حتما برنامه تجاری داشته و این برنامه منطبق بر احتیاجهای واقعی این کشور باشد. برنامه کسب و کار و کارآفرینی شما در این کشور، می بایست سود ده باشد. منظور از سود ده بودن، یعنی حداقل حقوق 1 سال کار تمام وقت شما را تامین نموده و پتانسیل لازم برای سود دهی ظرف 12 ماه را داشته باشد.

به فعالیت قانونی که حداقل 30 ساعت کار در هفته داشته باشد، کار تمام وقت گفته می گردد. حداقل دستمزد در نیوزلند، سالانه توسط وزارت کار این کشور معین می گردد که برای کسب اطلاعات بیش تر به این LINK رجوع کنید.

معیار رشد اقتصادی (ECONOMIC GROWTH): برنامه ای که برای راه اندازی کسب و کار در نیوزلند ارائه میکنید، می بایست به رشد اقتصاد داخلی نیوزلند منجر گردد. معیارهایی اداره مهاجرت نیوزلند برای فهم این موضوع که برنامه تجاری شما، منجر به رشد اقتصادی می گردد یا نه، در نظر گرفته است که به توضیح زیر می باشد:

مثلا طرح توجیهی شما و برنامه شما برای راه اندازی کسب و کار، شامل انتقال فناوری های جدید و مهارت های کسب و کار فنی خلاقانه به نیوزلند گردد. فناوری ها و مهارت های فنی و مدیریتی موجود در نیوزلند را ارتقا دهد تا محصولات و خدمات جدید را به اکو سیستم کسب و کار این کشور تزریق کند یا بازارهای صادراتی جدید را در اختیار فراوری کنندگان کالا یا خدمات قرار دهد.

YOU must provide evidence that your business is contributing to New Zealands economic growth in one of the following ways:

 • introducing new technology, management or technical skills
 • enhancing existing technology, management or technical skills
 • introducing new products or services
 • enhancing existing products or services
 • creating new export markets
 • expanding existing export markets
 • creating at least 1 full-time job for a New Zealander (or at least 3 full-time jobs, if youve been in business for less than 2 years)
 • offering new skills, networks, management capability and/or capital that increase an existing business financial performance.

کالا ها یا خدماتی از نظر اداره مهاجرت نیوزلند، جدید محسوب می شوند که نمونه بازاری مشابه نداشته باشد و در منطقه محل سکونت شما در نیوزلند در دسترس نباشد.

 • be the only one of its kind in New Zealand
 • be not previously available in the New Zealand location you run your business.
 • offer a significant enhancement or product line not previously provided by an existing New Zealand business or in the location you run your business

ارزش سرمایه گذاری (CAPITAL INVESTMENT): مبلغ خالص سرمایه گذاری شما باید به همان میزانی باشد که در طرح توجیهی (بیزینس پلن) قید کردید. هر گونه اقلام سرمایه ای که برای زندگی خود و خانواده در نیوزلند احتیاج دارید، به عنوان سرمایه شما در کسب و کار محاسبه نمی گردد. مگر اینکه به عنوان بخشی از برنامه کسب و کار شما در نظر گرفته گردد. مثلا اجاره یا خرید محل تجاری- خرید یا اجاره خودرو.

معیار استخدام و قوانین مهاجرتی (EMPLOYMENT & IMMIRATION LAW): کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را در نیوزلند دارید، می بایست با قوانین و قواعد تجاری و امور اقتصادیاتی نیوزلند، در تناسب و همراستا باشد. مثلا حداقل حقوق اعلامی وزارت کار نیوزلند به کارکنان کسب و کار شما پرداخت گردد و نسبت به استخدام افرادی اقدام کنید که هیچ منع قانونی برای فعالیت در نیوزلند ندارد.

کسب و کار شما نباید در فهرست کسب و کارهای ممنوعه نیوزلند باشد. لیست کارفرمایان غیر قابل را در این LINK مشاهده کنید.

پرداخت هزینه های اپلای: هزینه های مهاجرتی (APPLICATION COST) مبلغ 3920 دلار نیوزلند است که می بایست به وسیله کارت های اعتباری یا واریز به حساب بانکی اداره مهاجرت نیوزلند انجام گردد. مدت فرآیند آنالیز مدارک مهاجرتی متقاضیان سرمایه گذاری نیوزلند، حدود 6 ماه از زمان دریافت مدارک کامل است. بیشتر متقاضیان، مدارکشان ظرف همین مدت آنالیز شده است.

پس از پرداخت هزینه ها، 5 مراحله زیر را باید دنبال کنید.

1/ You apply for residence

Once youve been working in your own business in New Zealand for 6 months, you can apply for residence. If youve invested less than NZ$500,000 or created less than 3 new jobs, youll need to wait 2 years before you can apply. Youll need to complete the ‘Entrepreneur Residence Visa Application and send it to us with your application fee, immigration levy and the supporting documents listed in the applications checklist. Downloads

HIDE SHOW Entrepreneur Residence Guide (INZ 1057) PDF 262KB

Entrepreneur Residence Application (INZ 1056) PDF 409KB

2/ we assess your application

If we need any more information to assess your application, well be in touch.

3/ you send us the information

We ask for when we write to you to explain what information you need to provide, well give you a date we need that information by. You must return your information by the due date.

4/ Wait for a decision

If youve been self-employed for less than 2 years, there will be conditions that youll need to meet, like continuing to work for yourself in your own business, maintaining your capital investment and a minimum number of new jobs your business has created. You must hold a valid visa while you are in New Zealand. If your current temporary visa will expire before we make a decision on your residence application, you should apply for a further temporary visa if you wish to remain in New Zealand. Interim Visas are not granted to people who have only made an application for a residence class visa.

لینک های مهم

برای اپلای ویزا کارآفرینی جهت مهاجرت به کانادا، لینک های مهم زیر را در نظر داشته باشید که سریعا شما را به بخش مورد نظر، هدایت میکند:

 • EXPLORE OPTIONS برای فهمیدن این که چه ویزای برای درخواست شما جهت سفر به نیوزلند مورد احتیاج خواهد بود.
 • APPLY FOR VISA برای اقدام جهت دریافت ویزا نیوزلند به صورت اینترنتی.
 • ALREADY HAVE A VISA برای متقاضیانی که قبلا، سابقه دریافت ویزا نیوزلند را دارند.
 • FORMS & GUIDE برای دسترسی به کلیه فرم های اپلای ویزا و همچنین راهنمای تکمیل آن.
 • POLICE CERTIFICATE برای آشنایی با شیوه درخواست گواهی عدم سو سابقه در کشور خود.
 • FEES برای آشنایی با کلیه هزینه های مورد احتیاج برای ویزا نیوزلند در سال 2018 میلادی
 • ASSIST MIGRANTS برای دریافت خدمات مشاوره و آشنایی با موسسات مهاجرتی قانونی نیوزلند.
 • ASSIST STUDENTS برای دریافت خدمات مشاوره و آشنایی با روش های اپلای جهت تحصیل در نیوزلند.
 • ASSIST REFUGESS برای دریافت خدماتی که اداره مهاجرت نیوزلند در اختیار پناهندگان قرار می دهد.
 • NEWS آخرین خبرهای از روش های مهاجرتی و امتیاز بندی متقاضیان مهاجرت به نیوزلند.
 • FAQ روشی برای مشاهده پاسخ اداره مهاجرت نیوزلند به سوالات متداول متقاضیان مهاجرت به این کشور

اگر می خواهید در راستا پیدا کردن فرصت های شغلی در نیوزلند پیروز باشید و کسب و کاری منطبق بر احتیاجهای اکو سیستم تجاری این کشور راه اندازی کنید، پیشنهادهای ارائه شده در این قسمت را مطالعه فرمایید که راهنمای خوبی برای تازه وارد ها خواهد بود.

 • برای یافتن پرتال های جستجوی فرصت های شغلی در نیوزلند به این قسمت مراجعه کنید.
 • شرکت های استخدامی عظیم نیوزلند را می توان در این لینک مشاهده کنید.
 • یافتن فرصت های شغلی در منطقه کانتربری در این قسمت در دسترس شما واقع شده است.
 • شیوه آماده کردن روزمه برای تماس با شرکت های نیوزلندی در این قسمت اطلاعات خوبی ارائه شده است.
 • شیوه پاسخ گویی به سوالات روز مصاحبه برای متقاضیان مهاجرت کارآفرینی و نیروی متخصص نیوزلند، در این بخش است.

سایت هایی برای آشنایی با فرصت های کسب و کار نیوزلند

برای آگاهی از سایت های ارائه فرصت های شغلی در این کشور به پرتال های دولتی و خصوصی زیر مراجعه کنید که شما را با قانون کار، فرصت های استخدامی، پروژه های مورد تقاضای نیروی مهار، فهرست شغل های پر هوادار، حقوق ماهانه کارگران و شرایط کاری آشنا می نماید.

 1. lattitude.org.nz/
 2. winternationalneeds.org.nz
 3. skylight.org.nz
 4. workingin-newzealand.com
 5. seek.co.nz
 6. inwork.co.nz
 7. workhere.co.nz
 8. lattitude.org.nz
 9. employment.gov.nz
 10. Healthcare jobs | Kiwi Health Jobs
 11. Dairy farming jobs | Farm Source jobs
 12. Education jobs | Education Gazette
 13. Engineering jobs | IPENZ job hunt
 14. Crown Research Institute jobs | Science New Zealand

هر سوالی راجع به سفر به نیوزلند دارید، می توانید با ارتباط با پست الکترونیک رسمی اداره مهاجرت نیوزلند در این نشانی: [email protected] اطلاعات لازم را کسب کنید. توجه داشته باشید که دریافت ویزا مهاجرت به نیوزلند به وسیله برنامه کارآفرینی به مراتب سریع تر از روش مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا به دلیل حجم کم تر متقاضیان است.

ببینید:

 • راهنمای مهاجرت به کانادا به وسیله برنامه کارآفرینی استان پرنس ادوارد
 • راهنمای مهاجرت به کانادا به وسیله برنامه کارآفرینی استان ساسکاچوان
 • راهنمای مهاجرت به کانادا به وسیله برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا
 • راهنمای مهاجرت به کانادا به وسیله برنامه کارآفرینی استان نیو برانزویک
 • راهنمای مهاجرت به کانادا به وسیله برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا
 • راهنمای مهاجرت به کانادا به وسیله برنامه کارآفرینی منیتوبا
 • راهنمای مهاجرت به کانادا به وسیله برنامه کارآفرینی انتاریو

همراهان گرامی

در صورتی که خواستار اخذ اقامت دائم و گذرنامه دوم از کشور نیوزلند هستید، با اطلاعاتی که در این گفتار ارائه شده و مراجعه به لینک های معرفی شده، اطلاعات جدید و به روز را کسب کنید.

دنیای مد و لباس و لاکچری گردی را هر روز با لوکس تهران دنبال کنید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: لوکس تهران
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 15029

به "مهاجرت به نیوزلند با روش کارآفرینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت به نیوزلند با روش کارآفرینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید