مهار کامل آتش سوزی جنگل های کوه مورد پس از 3 روز

به گزارش مجله سلو بلاگ، مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از مهار و خاموش شدن کامل آتش سوزی کوه مورد بین شهرستانهای باشت و گچساران اطلاع داد.

مهار کامل آتش سوزی جنگل های کوه مورد پس از 3 روز

غلامحسین حکمتیان اصل در گفت وگو با خبرنگاران، اضافه نمود: نیروهای مردمی در مهار این آتش سوزی سنگ تمام گذاشتند که از تک تک آنها تشکر می کنم. همچنین بعضی دستگاه های اجرایی، فرمانداری گچساران، شرکت نفت گچساران جهت انتقال نیروها با اعزام بالگرد برای مهار آتش سوزی همکاری کردند.

وی اظهار کرد: این آتش سوزی که از روز سه شنبه، چهارم تیرماه آغاز شده بود ساعت 20 پنجشنبه شب، ششم تیرماه به طور کامل مهار و خاموش شد اما تا ساعت 23 بعضی نیروها در محل آتش سوزی جهت جلوگیری از شعله ور شدن کنده های باقی مانده حضور داشتند.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 6 اکیپ 46 نفره از نیروهای منابع طبیعی استان در محل آتش سوزی حضور یافتند.

حکمتیان اصل در مورد علت آتش سوزی توضیح داد: علت آتش سوزی عامل انسانی است و این احتمال می رود که انداختن ته سیگار از سوی خودروهای عبور عامل آتش سوزی باشد.

وی در رابطه با میزان خسارات وارده ادامه داد: هنوز میزان خسارات وارده این آتش سوزی تعیین نیست اما میزان زیاد بوده است اما پس از نقشه برداری هوایی میزان دقیق خسارت تعیین می گردد.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن انتقاد از کمبود امکانات و نیرو در منابع طبیعی استان مطرح نمود: منابع طبیعی به تنهایی از عهده آتش سوزی جنگل های استان بر نمی آید و نیروهای ما بدون مزایا و اضافه کار کوشش می نمایند.

حکمتیان اصل بیان نمود: 100 میلیون تومان تنخواه به منابع طبیعی استان اختصاص داده شده که پاسخگو و کفاف کار ما نمی کند چراکه تنها برای یک مورد آتش سوزی حدود 15 میلیون تومان هزینه نموده ایم.

وی تاکید نمود: در تأمین نیرو، تجهیزات و امکانات و حفاظت از منابع طبیعی و جنگل ها و کنترل آتش سوزی جنگل ها با کمبود جدی مواجهیم و احتیاج است که در اولویت مسئولان و متولیان امر استانی و کشوری قرار گیرد. قیمت دستگاه های دمنده بالاست اما در خاموش کردن آتش سوزی جنگل ها پرکار و مؤثر هستند که امیدواریم مبلغی از اعتبارات مدیریت بحران استان برای خرید این دستگاه ها اختصاص داده گردد.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنده به عنوان مدیرکل سه روز است که در حال خاموش کردن آتش سوزی جنگل ها هستم و سه روز است که در اداره حضور پیدا ننموده ام.

حکمتیان اصل اضافه نمود: از ابتدای سالجاری تاکنون 26 مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده که میزان خسارات وارده این آتش سوزی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 5944

به "مهار کامل آتش سوزی جنگل های کوه مورد پس از 3 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار کامل آتش سوزی جنگل های کوه مورد پس از 3 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید