میشل اوباما کاخ سفید را به نژادپرستی سیستماتیک متهم کرد

به گزارش مجله سلو بلاگ، میشل اوباما کاخ سفید را در پی رخ دادن تیراندازی های اخیر پلیس به دامن زدن به اختلافات نژادی متهم کرد.

میشل اوباما کاخ سفید را به نژادپرستی سیستماتیک متهم کرد

میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا اظهار کرد، اعتراضات سه ماه گذشته در آمریکا موجب باز شدن چشمها، تکان خوردن وجدانها و رفتن کشور به سمت تغییر شده است.

این همسر رئیس جمهور سابق آمریکا در پستی در شبکه های اجتماعی نوشت: تیراندازی های رخ داده در کنوشا من را شوکه کردند. اول، هفت گلوله از سلاح یک افسر پلیس به کمر جیکوب بلیک در حالی که بچه هایش نگاه می کردند شلیک شد. سپس دو شب بعد شلیک گلوله ها باعث کشته شدن دو معترض شد و مرد جوانی که تنها 17 سال سن داشت دستگیر و به قتل متهم شد.

او ادامه داد: در این چند ماه گذشته، من زیاد درباره آنچه که بچه ها ما هر روز در این کشور می بینند فکر کرده ام - عدم وجود همدلی، تحریک شدن اختلاف در زمانهای بحران، نژادپرستی سیستماتیک و دیرینه که در این فصل تابستان انقدر برجسته بوده است.

همسر باراک اوباما بیان کرد: گاهی آنها آن را در اخبار می بینند. گاهی آنها آن را در باغ رز کاخ سفید می بینند. و گاهی آنها آن را از صندلی عقب یک خودرو می بینند.

وی ادامه داد، اگرچه از بابت نابرابری های ادامه دار در آمریکا خسته و سرخورده است، تظاهرات در سراسر کشور علیه نابرابری نژادی به او امید داده اند.

میشل اوباما گفت: اما بعد از آن من اعتراضات قدرتمند و سریع را می بینم که در سراسر کشور ظهور یافته اند و من پرتوهای یک چیز متفاوت را می بینم. این اعتراضات و کارها باعث نخواهد شد جیکوب بلیک دوباره راه برود. آنها وحشت را از آن بچه ها پاک نخواهند کرد. و همچنین آنها کسانی را که از ما گرفته شدند را بر نخواهند گرداند.

وی تاکید کرد: اما آنها کارهایی را خواهند کرد. آنها تا کنون باعث باز شدن چشمها، تکان خوردن وجدانها شده و به یاد تمامی مردم متعلق به تمامی پیش زمینه ها آورده اند که این مشکل اوایل تابستان امسال حل نشد و تا زمانی که ما همگی تغییری ایجاد نکنیم قرار نیست به زودی حل شود.،ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 21768

به "میشل اوباما کاخ سفید را به نژادپرستی سیستماتیک متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میشل اوباما کاخ سفید را به نژادپرستی سیستماتیک متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید