نکاتی راجع به بالش گردنی در سفر

به گزارش مجله سلو بلاگ، جنس بالش

یکی از نکاتی که باید هنگام انتخاب بالش حواس تان به آن باشد، جنس آن است. اگر جنس بالش مناسب نباشد ممکن است باعث عرق کردن گردد و عرق سوز شدن گردن گردد. سعی کنید بالشی را انتخاب کنید که جنس پارچه رویی آن پلاستیکی نباشد. در این میان پارچه های نرم و مخملی مناسب هستند.

نکاتی راجع به بالش گردنی در سفر

انواع بالش گردنی از نظر سایز:

بعضی از بالش های گردنی بادی و بعضی با سایز ثابت هستند.

بالش های بادی

مزیت بالش های گردنی بادی این است که جمع می شوند و آنقدر کوچک هستند که می توانید در جیب تان جای دهید. سختی آن نیز شاید فقط پر و خالی کردن باد آن باشد و اندکی سفت باشند.

بالش هایی با سایز ثابت

حمل و نقل بالش های گردنی با سایز ثابت ممکن است کمی برای تان دست و پاگیر باشد. جنس پارچه رویی و موادی که داخل این بالش ها را پر نموده راحتی بیشتری را برای شما فراهم خواد کرد. اگر مسئله ای با حمل آنها نداشته باشید، انتخاب مناسبی برای داشتن خوابی راحت خواهند بود.

انواع بالش گردنی از نظر مدل:

  1. بالش های شال گردنی

بعضی از بالش های گردنی مانند یک دستمال یا شال گردن دور گردن تان قرار می گیرند و قابل انعطاف اند. مزیت این بالش ها این است که از تکان خوردن سر و گردن دردهای بعد آن جلوگیری می نماید.

  1. بالش های گردنی تهویه دار

اگر جزو افرادی هستید که زیاد عرق می کنید این بالش ها مناسب شما خواهند بود. این بالش ها از دو لایه فوم حالت پذیر ساخته شده اند و دور گردن قرار می گیرد. بین این لایه ها، منافذی وجود دارد که هوا از آن عبور می نماید و باعث می گردد عرق نکنید. قیمت این نوع بالش ها اندکی گران است اما خوابی راحت را برای تان تضمین می نمایند.

  1. بالش های فومی U شکل

یکی از مزیت های این نوع بالش این است که بادی نیستند ولی وقتی در کیف مخصوص خود قرار می گیرند، حجم شان نصف می گردد. جنس این بالش ها فوم شکل پذیر است و روکش آن قابل شستشو. در سطح آن نیز، منافذی برای عبور هوا وجود دارد و باعث می گردد عرق نکنید.

  1. بالش های شنی

یکی دیگر از انواع بالش های سفری، بالش های شنی هستند. این بالش ها با شن های پلاستیکی پر می شوند. مزیت استفاده از آنها شکل پذیری شا ن است که گردن تان را در حالت راحتی قرار می دهند. نکته منفی آن نیز ممکن است وزن آن باشد که به دلیل شن ها اندکی سنگین است.

در آخر برای داشتن خوابی راحت پیشنهاد می کنیم مطلب چگونه در وسایل نقلیه راحت تر بخوابیم؟ را بخوانید.

برای آشنایی با سایر تجهیزات سفر می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید:

1. عینک آفتابی خوب چه ویژگی دارد؟

2. راهنمای خرید کوله پشتی سفر

3. از چه کوله پشتی استفاده کنم؟

4. راهنمای استفاده و خرید باتوم کوهنوردی

5. گتر و اهمیت آن در کوهنوردی

6.راهنمای خرید چادر مسافرتی

7. کیسه خواب پر یا کیسه خواب الیاف؟

8. چطور صندل طبیعت گردی مناسب بخریم؟

منبع: دالاهو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 10460

به "نکاتی راجع به بالش گردنی در سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی راجع به بالش گردنی در سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید