احتمال سیلابی شدن مسیل ها در استان های یزد، کرمان و قم

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران، در اخطاریه سازمان هواشناسی کشور آمده است: سامانه بارشی فعال در نیمه غربی کشور از بعدازظهر امروز (5 فروردین) و طی روز سه شنبه (6 فروردین) به مناطق مرکزی و شمال شرق کشور کشیده خواهد شد و در روز چهارشنبه (7 فروردین) با گذر این سامانه از مناطق غرب و مرکز کشور، عمده فعالیت آن در شمال شرق و پاره ای از مناطق شرق و جنوب شرق کشور خواهد بود.

احتمال سیلابی شدن مسیل ها در استان های یزد، کرمان و قم

سازمان هواشناسی پیش بینی کرد که امروز (5 فروردین)، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها، بارش برف و لغزندگی جاده های کوهستانی در استان های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، اصفهان، غرب یزد و جنوب قم رخ دهد.

همچنین امروز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و لغزندگی در جاده های کوهستانی و برفگیر استان های مرکزی، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش بینی می گردد که بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و بارش برف و لغزندگی در جاده های کوهستانی استان های گیلان، مازندران و گلستان خواهد بود.

بر اساس این اخطاریه، فردا (6 فروردین) بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و اصفهان پیش بینی می گردد.

همچنین رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با احتمال سیلابی شدن مسیل ها در غرب استان یزد، غرب کرمان، قم، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، قزوین، البرز و شرق تهران همچنین بارش برف و باران در ارتفاعات و جاده های کوهستانی زاگرس و البرز خواهیم داشت.

افزون بر اینها، در روز چهارشنبه (7 فروردین) بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان های خراسان شمالی، غرب هرمزگان و جزایر خلیج فارس پیش بینی می گردد.

سازمان هواشناسی به هموطنان توصیه کرد ضمن توجه به اخبار و هشدارهای هواشناسی، در صورت ضرورت هنگام سفر موارد ایمنی را رعایت نمایند، تجهیزات کامل زمستانی را به همراه داشته باشند و از توقف در حاشیه و بستر رودخانه ها و مناطق مستعد سیلاب جدا خودداری نمایند. همچنین به سازمان ها و ارگان های ذیربط توصیه کرد تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی و تأمین امنیت مسافران نوروزی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 3649

به "احتمال سیلابی شدن مسیل ها در استان های یزد، کرمان و قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سیلابی شدن مسیل ها در استان های یزد، کرمان و قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید