بزرگترین گالری هنر دیجیتال جهان در یک زیردریایی، تصاویر

به گزارش مجله سلو بلاگ، چندین دهه از انتها جنگ جهانی دوم می گذرد اما همچنان سازه های مربوط به آن دوران باقی مانده اند. حالا پایگاه زیردریایی 80 ساله نازی ها در فرانسه به بزرگترین گالری هنر دیجیتال در جهان بدل شده است.

بزرگترین گالری هنر دیجیتال جهان در یک زیردریایی، تصاویر

این پایگاه زیردریایی در بوردو قرار گرفته است و میزبان 43 زیردریایی یو-بوت بوده است. امروزه دیگر خبری از این زیردریایی ها نیست و آن ها جای خود را به آثار هنری داده اند. این پایگاه که هم اکنون با نام Bassins de Lumières شناخته می شود، میزبان عموم مردم از ماه جاری میلادی خواهد بود.

در ابتدا قرار بود این گالری در بهار سال جاری بازگشایی شود، اما شروع ویروس کرونا مانع از انجام چنین کاری شد. Bassins de Lumières یکی از 5 سازه مطرح ساخته شده در فرانسه در طی جنگ جهانی دوم است و سایر سازه ها در شهرهای لا روشل، سن-نزر، لوریان و برست قرار گرفته اند.

آلمان در سال 1941 به همراه 6500 داوطلب، پیمانکار و نیروی کار اجباری شروع به ساخت این پایگاه کرد و از سال 1943 تبدیل به یک پایگاه عملیاتی شد، البته تنها برای کمتر از 2 سال مورد استفاده قرار گرفت. برای ساخت آن از 594,653 متر مکعب سیمان تقویت شده استفاده شده است. در حالی که این پایگاه هدف بمباران های زیادی قرار گرفته، اما آسیب چندانی ندیده است. آلمان ها در سال 1944 شهر بوردو را ترک کردند.

Bassins de Lumières دارای 4 استخر 110 متری است که با استفاده از راهروها می توان از آن ها عبور کرد. این پایگاه زیردریایی فضایی نزدیک به 12,077 متر مربع برای نمایش آثار هنری دارد. این گالری برای نمایش آثار از 90 ویدیو پروژکتور و 100 کیلومتر کابل فیبر نوری استفاده می کند.

در این نمایشگاه آثار هنرمندان مشهور به صورت دیجیتالی روی دیوارها به نمایش گذاشته می شوند و همزمان آهنگ نیز پخش می شود. طول برخی از دیوارهای این پایگاه به 91 متر و ارتفاع آن ها به 12 متر می رسد. علاوه بر دیوارها، آثار هنری در استخرها نیز منعکس می شوند و حس فراگیری به ببینده منتقل می کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: گردشبان
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 20330

به "بزرگترین گالری هنر دیجیتال جهان در یک زیردریایی، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین گالری هنر دیجیتال جهان در یک زیردریایی، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید