بندرخمیر اولین شهر ملی تالابی ایران، در آستانه مراسم بزرگ روز جهانی تالاب ها

به گزارش مجله سلو بلاگ، بندرخمیر در حالی به استقبال روز جهانی تالاب ها می رود که با کسب عنوان اولین شهر ملی تالابی کشور در سال گذشته، بیشترین بخت را در کشور برای کسب عنوان جهانی شهر تالابی دارد و از این رو چشم های زیادی به این شهر و مردمش دوخته شده است.

بندرخمیر اولین شهر ملی تالابی ایران، در آستانه مراسم بزرگ روز جهانی تالاب ها

مراسم سال جاری، آخرین مراسم قبل از اعلام نتایج شهر تالابی جهانی است و بیشترین تاثیر را در افزایش شانس موفقیت بندرخمیر در این رقابت جهانی خواهد داشت.

در مراسم سال جاری که در تاریخ 17 بهمن برگزار خواهد شد، سازمان محیط زیست، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، کمیسیون ملی یونسکو و وزارت امور خارجه، در برنامه حضور خواهند داشت تا شاهد عزم مردم بندرخمیر در دستیابی به یک عنوان جهانی باشند.

رویدادهایی مانند برپایی نمایشگاه بزرگ صنایع دستی شهرستان بندرخمیر، همایش بزرگ دوچرخه سواری همگانی، افتتاح مرکز سیپا و پایگاه گردشگری تالابی، افتتاح اولین رستوران بازیافتی چوبی کشور، افتتاح لنج موزه، افتتاح اسکله شناور گردشگری و افتتاح مرکز اطلاعات گردشگری شهر از جمله اتفاقات مهمی است که در حاشیه مراسم اتفاق خواهد افتاد.

نشست های تخصصی و کارگاه ها با حضور اساتید برجسته کشوری با موضوع گردشگری تالابی با توجه به معیشت جامعه محلی در بخش علمی مراسم پیش بینی شده است.

مردم بندرخمیر هم اکنون پس از چند سال کوشش و همبستگی مثال زدنی در جهت افزایش آگاهی و مشارکت عمومی در بهره برداری پایدار از تالاب و حفظ این اکوسیستم ارزشمند جهانی، بیش از پیش به کسب عنوان جهانی شهر تالابی نزدیک شده اند.

منبع: چمدان
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 12370

به "بندرخمیر اولین شهر ملی تالابی ایران، در آستانه مراسم بزرگ روز جهانی تالاب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندرخمیر اولین شهر ملی تالابی ایران، در آستانه مراسم بزرگ روز جهانی تالاب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید